„Pagaminta Lietuvoje. Kreipsimės į Ukrainą“ ()
Viešojoje erdvėje plinta nepasitenkinimas.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ministras pirmininkas Gintautas Paluckas žada, kad bus keičiamas praeitos Vyriausybės nutarimas, kuriuo nuo sausio mėnesio buvo smarkiau apribotas eksportas į trečiąsias šalis. Taip pat, anot jo, Ministrų kabinetas bendradarbiaus su Ukrainos institucijomis siekdamas apriboti bendroves, kurių komponentus naudoja Rusija.
„Niekaip nesuprantu, kaip tai susiję su sankcijomis ar kontrole. Todėl šiandien kalbame apie šį kvailysčių ištaisymą ir atsakomybės perkėlimą eksportuotojui“, – pirmadienį po susitikimo su šalies vadovu Gitanu Nausėda kalbėjo G. Paluckas.
„Dar galiu pasakyti, kad raštu kreipsimės į atsakingas Ukrainos institucijas, jog jei fronte būtų užtiktas vienoks ar kitoks komponentas pagamintas Lietuvoje mums būtų pateikta informacija ir būtų galima priimti sprendimus“, – aiškino jis.
|
Anot premjero, praeitos Vyriausybės sprendimas – nei racionalus, nei logiškas, nes juo draudžiama tik tam tikras prekes gabenti oru.
„Minimas Vyriausybės nutarimas, kuris buvo priimtas paskutinėmis praėjusios Vyriausybės gyvavimo dienomis ir nėra nei racionalus, nei logiškas. Jis nei kažką uždraudžia, nei kažką leidžia. Tiesiog kalbama apie transportavimo būdo draudimą. Tai yra negalima daryti pervežimų lėktuvu, bet galima daryti sunkvežimiu. Niekaip nesuprantu, kaip tai susiję su sankcijomis ar kontrole“, – komentavo jis,
ELTA primena, kad gruodžio pradžioje buvusios premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė papildė nacionalinį dvejopos paskirties prekių, kurių gabenimas į trečiąsias šalis yra ribojamas, sąrašą.
Į jį įtrauktos skysčių arba dujų filtravimo bei valymo mašinos ir aparatai bei jų dalys, centrifugos, transporto priemonių komponentai, pavyzdžiui, transmisiniai velenai, guoliai, sankabos ir jų dalys, pavarų dėžės ir kt., taip pat kelių vilkikai bei jų dalys.
Viešojoje erdvėje pradėjus plisti nepasitenkinimui dėl praėjusių metų pabaigoje įtvirtinto draudimo, verslo atstovai pokyčius kritikavo kaip įgyvendintus pernelyg skubotai, neišdiskutavus su visomis suinteresuotomis grupėmis ir akcentavo praradimus Lietuvos ekonomikai.
Kaip praėjusią savaitę žurnalistams sakė ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas, nuostoliai dėl eksporto draudimo šaliai gali sudaryti daugiau nei 250 mln. eurų.
Politikas taip pat tikino, jog atšauktas draudimas nereikštų, jog Lietuva nėra pasiryžusi ryžtingai įgyvendinti sankcijų agresorei Rusijai, atvirkščiai – padėtų rasti efektyvesnių būdų, kaip užkardyti sankcijų apėjimą ir sumažinti poveikį Lietuvos ekonomikai.
Galutinį sprendimą, kokia apimtimi atšaukti eksporto draudimą, turės priimti Vyriausybė.