Unikalus lietuviškas projektas: pristatyta daugkartinio naudojimo užrašų knygelė  (16)

Keturi iniciatyvūs studentai, tarp kurių ir du lietuviai, tikisi užkariauti pasaulį naujos kartos užrašų knygelėmis, kurios tausos gamtą, mažins popieriaus suvartojimą ir pakeis nusistovėjusį požiūrį į mums įprastus popierinius sąsiuvinius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Savo idėją jaunuoliai pristato populiarioje visuomeninio projektų finansavimo platoformoje www.kickstarter.com ir tikisi, kad jų sumanymą finansiškai parems šimtai tūkstančių vartotojų.

Paprasta ir originalu

Lietuvių Valdemaro Tunkevič ir Donato Bėkšos, prancūzo Boris Livet ir ruso Daniel Gonsales Kasas idėja – paprasta ir originali. Kūrėjų komanda pristato daugkartinio naudojimo užrašų knygelę – sąsiuvinį „Esquoia Reusable notebook”, turinčią mokyklinės lentos savybių bei unikalios technologijos rašiklius, kurių pagalba informacija ne tik gali būti užrašoma, bet ir ištrinama.

“Unikalaus popieriaus paviršiaus ir rašalo kombinacija leidžia patogiai rašyti ir efektyviai trinti, tai kas buvo parašyta. Idėjos esmė – specialia medžiaga padengtas popierius ir specialūs markeriai, kurių rašalas greitai džiūsta. Spalvotas rašalas greitai sukietėja, nesitepa ir nesitrina perbraukus ranka, tačiau naudojant tam tikrą medžiagą trynimui, galima viską greitai ir švariai nutrinti. Toks markerių ir popieriaus derinys suteikia kitokį, malonų rašymo jausmą, o popierius taip pat yra atsparus vandeniui. Kuriant produkto prototipus, reikėjo atlikti daug bandymų, kol galų gale atradome geriausiai tarpusavyje veikiančias medžiagas“, - naujieną pristato Valdemar Tunkevič.

Anot jo, naujos kartos užrašų knygelė perkelia tradicinės mokyklinės lentos savybes nuo sienos ant rašomojo stalo. Toks sąsiuvinys labiausiai tinka studentams, menininkams, verslininkams ar žurnalistams – žmonėms, kurie daug rašo, planuoja, piešia ar eskizuoja.

Paramos ieško „Kickstarter“ platformoje

Gegužės 7 dieną projekto autoriai savo idėją pristato www.kickstarter.com platformoje. Ši platforma – tai šiuo metu pasaulyje didžiausias meninių ir originalių projektų grupinio finansavimo sprendimas. Projekto autoriai turi galimybę išsamiai pristatyti savo idėją, nurodyti renkamą sumą, reikalingą idėjos įgyvendinimui, bei terminą, per kurį ji turi būti surinkta. Aukoti bet kuriam labiausiai patikusiam projektui čia gali bet kuris puslapio lankytojas.

Naujos kartos užrašų knygelės kūrėjai projekto įgyvendinimui prašo 7500 GBP (apie 30,000 Lt). Tiek pakaktų, kad knygelės pasiektų vartotojus už prieinamą kainą.

„Tikimės, kad po kickstarter.com kampanijos, per ateinančius dvylika mėnesių bent pusė pasaulio šalių turės po vieną mūsų knygutę, kuri paskleis žinią dar plačiau“, - viliasi jaunuoliai.

Idėjos autoriai neabejoja savo sėkme. Anot jų – visuomenei siūlomas inovatyvus, ekologiškas ir efektyvus produktas.

„Mūsų sąsiuvinys skatina būti organizuotam ir nekaupti informacijos kažkur lentynose, tarp daugybės knygų. Žinant, kad užrašus vėliau reikės ištrinti, naudojantys tokį sąsiuvinį bus labiau linkę mokytis ir viską įsiminti nieko neatidėliojant“, - pasakoja naujo produkto kūrėjai.

Svarbu ir tai, kad sąsiuvinys yra ekologiškas ir reprezentuoja ateities produktų dizainą. Aukštos kokybės medžiagos iš kurių pagamintas popierius, surišimas ir viršeliai, užtikrina funkcionalumą ir ilgą tarnavimo laiką. Taip projekto autoriai tikisi sumažinti popieriaus vartojimą ir švaistymą. Jie mano, kad naujos kartos užrašų knygelės skatins žmones kurti ir siekti rezultatų, stimuliuos mąstymą ir kūrybą.

Apdovanojimas – iš princo Andrew rankų

Naujos kartos užrašų knygelės kūrėjai studijuoja Didžiosios Britanijos Bradfordo universitete. Savo verslo idėjas jie vysto universiteto Centre, skatinančiame studentų verslumą ir bendruomeniškumą. Kasmet universitetas nominuoja geriausius ir perspektyviausius studentus arba jų komandą į garbingus Yorko kunigaikščio jaunųjų verslininkų apdovanojimus. Šiemet ši garbė teko tarptautinei keturių jaunuolių komandai, sukūrusiai naujos kartos užrašų knygelę-sąsiuvinį, kuris gali pakeisti visuomenės požiūrį į besaikį vartojimą ir gamtos alinimą.

Gegužės 8-ąją keturiems jaunuoliams apdovanojimą už originalią ir perspektyvią idėją turėtų įteikti pats karališkosios šeimos atstovas, Didžiosios Britanijos princas Andrew.

Daugiau apie projektą - www.esquoia.com.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(20)
(0)
(10)

Komentarai (16)