Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
FtBall 2015-02-26 14:17
Trečią žiemą Vilniuj gyvenu, neteko tokio vaizdo matyt.
Creatium 2015-02-26 15:07
Įdomu ką reiškia "keisti sistemą iš pagrindų" (perfrazuota)?
cosmosas21 2015-02-26 16:39
Nežinau kaip dėl 87, bet 82 „tuščias“ tikrai nevažinėja. Kada bilietus atpigins? Degalai jau seniai atpigo. Panaikino mikriukus, tai tegul patys dabar ir veža
sigun 2015-02-26 16:52
Kaip tik prieš porą dienų teko naudotis Vilniaus viešuoju transportu. Norėjau patekti iš stoties į Saltoniškes (Ukmergės/Narbuto kvartalą), šiek tiek už pedagoginio. Iš pradžių mąsčiau važiuot automobiliu, bet pagalvojau jog užsiknisiu ieškot laisvos nemokamos vietos visai dienai, o nuo Seimo aikštelės dar geras gabalas, senokai nebuvau ir 3 eilių Vilniaus žieduose retam svečiui irgi nelabai smagu, o dar grįžimas būtų sutapęs su vakariniu piku... Tad nusprendžiau pasinaudot viešuoju transportu. OK, autobusu atvažiavau iki Vilniaus stoties laiku, patogiai ir geros nuotaikos. O tada pradėjau ieškot kaip gi čia patekus į Saltoniškes. Ir oj... Pasirodo iki pedaguškės ar panašiai tos vietos nevažiuoja nei vienas troleibusas ar autobusas be persėdimo. O ir su persėdimu dar reikia kažko palaukt, paeit 9 min. Galų gale spjoviau į planuotoją ir 20 min troliu, po to dar 20 min. pasivaikščiojimo ir tai gavosi tik 5 minutėmis ilgiau, nei su persėdimu. Vienu žodžiu buvau stipriai nustebęs, kad viena iš dažniausiai naudojančių viešąjį transportą tikslinių grupių - studentai neturi normalaus maršruto kaip nuvažiuot iki universiteto.
Troleibusai irgi smagumynas - specialiai kolegoms parvežiau parodyt Vilniaus viešojo transporto bilietėlį, kurį dar reikėjo pažymėti tarybinius laikus menančiu komposteriu-skylamušiu
Vilniaus parko paaiškinimas, kad jiems savivaldybė nesumoka pinigų irgi minčių sukelia... Kituose miestuose kompensuojamų keleivių ne ką mažesnis procentas, jei net ne didesnis... Tai kur babkės Zuokula?
immortallt 2015-02-26 17:07
Šiaip Vilniuje kompensuojamų daugiau, nes studentų koncentracija didesnė, bet taip, problema ne čia.
Na iki pedagoginio tiesiogiai dabar nebenuvažiuosi. Tiesa, bet stotis nėra ta vieta iš kur studentai važinėja į univierą Taip pat su persėdimu šis galiukas 25min.
yuste 2015-02-26 19:19
Gal nevažiavai niekad sausio mėnesį iš Saulėtekio į centrą su senu 2 troleibusu??????? o_O
Creatium 2015-02-26 20:14
Pas tuos miestus, kuriems pinigų netrūksta. Jeigu Vilnius iš tų 2 mlrd. GPM gautų bent pusę - tai yra 1 mlrd. GPM, absoliučiai jokių finansinių bėdų neturėtų, gatvėmis važiuotų nauji autobusai, o komposteriai būtų lazeriniai. Deja, gauna tik arti 400 mln. Lt.
FtBall 2015-02-27 07:36
Opa, yra vienas troleibusas prastesnės būklės, tai straipsnyje rašom, jog jie visi tokie??????? o_O
kestutisz 2015-02-27 08:08
O kuriam čia kitam miestui netrūksta ir gauna daugiau procentų? Įdomu būtų aišku pamatyti statistikas pagal miestus - kiek žmonių, koks biudžetas ir kiek skolų per metus sukaupia (ir kas miesto meras buvo tuo metu). Šiaip skola iš tiesų didelė gėda - yapč miestui kur realiai suplaukia šalies pinigai. Vien sukoncentruotas biurokratinis aparatas galėtų leisti sėdėti mažesniam minuse, kas būtų jei kokias funkcijas su jūrų uosto valdymu ar žemės ūkiu iškeltų ten kur jos realiai yra?
Creatium 2015-02-27 15:20
Beveik visi kiti Lietuvos miestai gauna 100% GPM to, kiek surenka. Vilnius tik 48%. Be to, lyginant su regiono sostinėmis, Vilnius turi mažiausią biudžetą vienam gyventojui (~1.8 tūkst. Lt vs. pvz. Talino 3 tūkst. Lt). Tas pats ir tarp didžiųjų Lietuvos miestų: Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos. Vilnius turi mažiausią biudžetą.
Paliekamas GPM Vilniuje yra berods arti 100 mln. Lt didesnis, negu Kaune. Tuo tarpu Vilnius yra dvigubai didesnis gyventojų skaičiumi miestas, ką jau kalbėti apie pačio miesto dydį teritorijos prasme. Ir dar dešimtis tūkstančių studentų, kurie naudojasi miesto infrastruktūra.
immortallt 2015-02-27 15:56
Vilnius taip pat gali susirinkti daug didesnis pajamas iš NT bei kitų rinkliavų.
Taip pat Vilniuje yra visi centrai, vien dėl to, kad sostinė. Padidinti procentą galima, bet tikrai ne 100%.
Creatium 2015-02-27 16:21
NT miestas surenka, tačiau tai yra iki 100 mln. Lt ribose, tačiau nuo maždaug 2012 metų tas surinkimas dėl centrinės valdžios sprendimo, sumažėjo keliasdešimt milijonų litų. Tad vėl gi, sprendimai sprendimai ir dar kartą sprendimai iš centrinės valdžios.
Lietuvoje savivalda yra labai priklausoma nuo centrinės valdžios. Tai blogai, pati savivalda apie tai pastoviai kalba, tik niekas nenori klausytis.
O GPM Vilniui ir nereikia didinti 100%, nes tuomet taptume valstybe - miestu su vieninteliu normaliu miestu - Vilniumi. Miestas paramą duoti gali, tačiau ji neturi būti didesnė, negu miestas gauna. Įsivaizduok situaciją, kuomet tu gauni 2000 Lt algą, 1000 Lt iš jos atiduodi viršininkui ar dar kam (valstybei), o dar kokius 600 Lt skiri paramai. Toks dabartinis Vilniaus biudžetas.
immortallt 2015-02-28 00:52
Vilnius neturėtų to viso NT, jei ne sostinės statusas.
Taip pat aš sumoku 43% algos mokesčių. So, not so far. Anyway, Vilniaus biudžeto problema neadekvatus jo valdymas.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Skolose paskendęs Vilniaus viešasis transportas: kas už viso to slypi?