„Xiaomi“ prieš 3 kartus brangesnį „Samsung“: bekompromisė dviejų geriausių rinkoje robotų dulkių siurblių dvikova ir netikėtas rezultatas – „net ir su pagalba jis nebaigė savo užduoties“ („Xiaomi Mi Robot Vacuum“ apžvalga, testavimas, iš Lenkijos sandėlio, Video)  ()

„Daugelis pirkėjų labai mėgsta Xiaomi Mi Robot Vacuum robotą dulkių siurblį. Kita dalis pirkėjų labai mėgsta ir Samsung modelį, tačiau ne visi sau gali leisti jį įsigyti. Jei Xiaomi kainuoja apie 210 eurų, tai Samsung modelis 600 eurų. Šiandien detaliuose testuose ir išsiaiškinsime, ko yra vertas kiekvienas iš šių modelių ir, kuris yra nugalėtojas.“


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Speciali akcija ir sąlygos

„Xiaomi Mi Robot Vacuum“ robotas dulkių siurblys (palaikomas sausas dulkių siurbimas):

  • Aliexpresss - 212,79 €;
    • 25 % nuolaida;
    • žemiausia kaina;
    • iš Lenkijos sandėlio, tad nėra rizikos dėl muito mokesčių;
    • nemokamai į Lietuvą pristatys per 3-7 dienas.

 

„Samsung VR7070“ robotas dulkių siurblys (palaikomas sausas dulkių siurbimas):

Testavimo sąlygos

„Šiandien išbandysime vieną populiariausių pasaulyje Xiaomi robotų dulkių siurblių ir ženkliai už jį brangesnį ir pirkėjų taip pat mėgiamą Samsung modelį.

Testavimo sąlygos paprastos. Čia turime dvi atitvertas teritorijas, kurių vienoje pusėje paprastos grindys, o kitoje pusėje kiliminė danga. Tarp teritorijų yra paliktas tarpas ir tikimės, kad siurbliai sugebės jį rasti ir migruoti tarp šių teritorijų.

Abu siurbliai dirbs esant standartiniams siurbimo režimams.

Ant paviršių bus paskleistas vienodas kiekis įvairios frakcijos atliekų – po 100 gramų. Ir po atlikto darbo pasversime kiekvieno siurblio surinktą atliekų kiekį ir taip įvertinsime jų darbo efektyvumą.

Žinoma, tuo pačiu įvertinsime ir laiko sąnaudas, kurių reikėjo kiekvienam robotui išvalyti visą teritoriją.“

„Xiaomi Mi Robot Vacuum“ testavimas

Pirmiausiai testuoti buvo pradėtas „Xiaomi“ robotas dulkių siurblys. Apžvalgininkas maždaug 4 m2 plote paskleidė 100 gramų atliekų, paleido darbuotis robotą ir įjungė laikmatį, kad sužinotume, kiek gi laiko jis užtruks 1:30 min.

Kol „Xiaomi Mi Robot Vacuum“ robotas darbavosi, apžvalgininkas įvardijo daugeliui jau gerai žinomus šio modelio privalumus:

  • lazerinė navigacijos sistema – „kinai čia tikrai pasistengė. Robotas nusipiešia teritorijos žemėlapį ir nuolat jį tobulina. Jei tik nusipirkote naują stalą ir jį pastatė kambaryje, robotas jį užfiksuoja ir atitinkamai keičia nupieštą žemėlapį. Galima sakyti, kad jis nuolat mokosi ir gerina savo gebėjimus orientuotis aplinkoje“;
  • 12 skirtingų daviklių – nuo smūgių, kritimo nuo aukštų paviršių;
  • „roboto apačia visiškai lygi ir tai padaryta ne šiaip sau. Jis maksimaliai stipriai prisiglaudžia prie grindų ir taip efektyviai jas išvalo“;
  • labai paprastas valdymas;
  • itin funkcionali išmanioji programėlė – „be įprastų funkcijų, kaip tvarkaraščio sudarymo ir pan., čia dar galima nurodyti teritorijas, kurias robotas valys arba atvirkščiai – aplenks“;
  • labai talpi baterija – „jos užtenka darbuotis 2,5 val., arba vienu įkrovimu išvalyti 250 m2 plotą“;
  • 420 ml atliekų talpa – „taip pat labai geras rodiklis. Didesnė talpa reiškia, kad reikės rečiau ją tuštinti. Ir čia turime HEPA filtrą“;
  • robotas kalba anglų bei kinų kalbomis – „jei tik norite, jas galite ir atjungti“;
  • jis yra 9,6 cm storio;
  • pagrindinis šepetys – „jis yra kiek neįprasto dizaino ir labai gerai pakelia nešvarumus. Taip pat visa ši konstrukcija šiek tiek juda, amortizuoja, kas yra tikrai gerai. Ypač, kai robotas nuo grindų užlipa ant kilimo. Jis tą daro lengviau ir neužstringa, geriau prisitaiko prie pasikeitusio paviršiaus“.

„Ir kokie gi Xiaomi roboto testų rezultatai? Jam išvalyti 4 m2 plotą prireikė 7 minučių.

Programėlėje tuo pačiu iškart turime siurblio nupieštą judėjimo trajektoriją ir svarbiausias dalykas – valymo kokybė. Robotas praktiškai idealiai išvalė visą teritoriją, tiek nuo kilimo, tiek nuo grindų ir, manau, kad čia jis bus surinkęs daugiau atliekų nei aš išpyliau.

Ir visgi ne. Išpyliau 100 gr., o siurblys surinko 94 gr. Bet kuriuo atveju, labai geri rezultatai ir dabar pasižiūrėsime, kaip sekėsi Samsung.“

„Samsung VR7070“ testavimas

Šiam robotui dulkių siurbliui taikytos tokios pačios sąlygos: 4 m2 ploto teritorija, kilimas ir kietos grindys, 100 gr. atliekų ir standartinis siurbimo režimas. Testas prasideda 7:05 min.

„Samsung VR7070“ pagrindinės specifikacijos:

  • „labai dailios išvaizdos – iškart matyti, kad korėjiečiai pagamino aukščiausios klasės produktą“;
  • siurblys yra 9,7 cm storio – „jis yra didesnis, storesnis ir pagamintas kiek kitaip, nei Xiaomi modelis“;
  • pagrindinis šepetys įtaisytas ne roboto centre, bet jo krašte – „taip pat jis yra ilgesnis už Xiaomi šepetį, 29 cm. Ir tai yra tam, kad siurblys efektyviau ir greičiau atliktų darbą. Įdomu ir tai, kad šio šepečio dizainas yra toks, kad neapsivelia kokiais šeriais ar plaukais. Jie iš šepečio kraštų juda link šepečio centro ir taip yra susmulkinami ir tada įsiurbiami į vidų“;
  • Auto Shutter – „kai siurblys privažiuoja sieną, jis nuleidžia tokį barjerą, kuris padeda papildomai surinkti visas atliekas (8:43 min.)“;
  • CycloneForce – užtikrina didelę siurbimo galią ir dėl šios technologijos sukuriama stipri išcentrinė jėga, ištraukianti dulkes ir nešvarumus iš oro ir nugabenanti juos į vidinę kamerą. Todėl filtras išlieka švarus ir mažiau kemšasi;
  • siurblys vienu įkrovimu gali darbuotis 90 min.;
  • už orientavimąsi aplinkoje čia yra atsakingi davikliai ir viršuje įtaisyta skaitmeninė kamera;
  • taip pat siurblys automatiškai atpažįsta valomą paviršių – „jei jis yra ant kietų grindų, tai galios bus naudojama mažiau, jei užvažiuos ant kilimo – galią padidins, kad geriau susiurbtų atliekas. Protingas gamintojo sprendimas“;
  • valdomas su ant korpuso esančiais mygtukais ir nuotolinio valdymo pulteliu;
  • palaikoma programėlė – „deja, bet mums nepavyko roboto susieti su telefonu. Problema ta, kad Samsung čia reikalauja 2.4 GHz WiFi, na o pas mus visur yra 5 GHz. Už tokią kainą galėjo gamintojas sistemą paruošti ir darbui prie 5 GHz. Bendrai, Samsung programėlė yra skurdesnė, palyginus su Xiaomi. Bazinius dalykus Samsung programėlė turi, tačiau čia negalima nurodyti norimų valyti arba draudžiamų teritorijų ir nematysite tiesiogiai, kaip programėlėje juda jūsų siurblys ir piešia teritorijos žemėlapį“;
  • „tačiau Samsung turi labai įdomią funkciją. Užtenka lazeriu pašviesti ant kilimo ar grindų ir siurblys važiuoja būtent į tą vietą (11:30 min.). Iš pradžių tai gali pasirodyti, kaip žaidimas, bet su šiuo lazeriniu žymekliu yra kur kas lengviau valdyti robotą nei su įprastomis ant valdymo pultelio esančiomis rodyklėmis“.

„Kokie Samsung roboto testų rezultatai? Na, pirmiausiai, tai jam reikia padėti užvažiuoti ant šiame teste naudojamo kilimo (12:25 min.).

Samsung, 600 eurų, o reikia padėti. Jis jau 10 minučių darbuojasi ir vis dar niekaip nebaigė. Ir nuolat stringa už to kilimo.“

„Manau, kad gana jau jį kankinti ir fiksuojame rezultatus: 19 min. darbavosi ir nuo grindų jis surinko praktiškai viską, bet ant kiliminės dangos liko gana nemažai atliekų.

Turiu pastebėti ir tai, kad Samsung nepagalvojo apie atliekų išpylimą (14:08 min.). Galėjo čia padaryti patogiau, kaip kad Xiaomi, nes dabar su Samsung atliekų dėžute reikia krapštytis ilgiau.

Taigi, Samsung modelis iš 100 paskleistų atliekų surinko 89 gramus. Jis turėjo daug vargo su kilimine danga, tad ir surinko mažiau atliekų nei Xiaomi. Galima netgi sakyti, jog Samsung robotas savo darbo net nebaigė.“

Galutinis verdiktas

„Xiaomi modelis: per 7 minutes surinko 94 gr. atliekų. Manau, kad rezultatas labai geras ir jokių problemų šis robotas dulkių siurblys neturėjo. Puikiai atliko savo darbą.

Samsung modelis: per 19 min. surinko 89 gramus atliekų. Jis vargo su kilimine danga ir jam sunkiai sekėsi ant jos užlipti. Iš esmės jam trukdė tas pats taip reklamuojamas didžiulis šepetys.

Tikėtina, kad jei Samsung modelis būtų lengviau užvažiavęs ant kiliminės dangos, tai būtų surinkęs tiek pat atliekų, kaip ir Xiaomi. Tačiau nenuginčijamas faktas, kad Samsung modeliui tą padaryti užtrunka ženkliai ilgiau.

Kodėl taip yra? Atsakymas gana paprastas. Samsung turima skaitmeninė kamera yra nukreipta į lubas ir taip jam atrodė, kad čia turi didelį valomą plotą, tačiau piešdamas žemėlapį jis nuolat susidūrė su mūsų apribotą 4 m2 ploto teritorija ir taip nesuprato kas čia dedasi. Todėl siurblys po mūsų teritoriją judėjo chaotiškai.

Xiaomi atveju lazerinė navigacijos sistema dirba kitaip. Ji siunčia signalą siurblio aukštyje, dėl ko Xiaomi modelis labai greitai suprato, kad yra uždarytas į savotišką dėžutę ir taip efektyviai nusipiešė žemėlapį ir greitai bei sistemingai išvalė šią teritoriją.

Apibendrinus galima sakyti, kad šioje dvikoje laimėtojas yra Xiaomi robotas dulkių siurblys. Jis ir kainuoja ženkliai mažiau, ir dirba kur kas efektyviau.“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(21)
(1)
(20)

Komentarai ()