Jie randami Lietuvoje. Atrodo keistai, o dvokia dar blogiau. Kas tai? (Video)  ()

Poniabudė yra vienas kontroversiškiausių ir žaviausių grybų, kuriuos galima rasti Lietuvos miškuose.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jo atstumiantis kvapas gali būti atgrasus, tačiau jauname vystymosi etape jis laikomas valgomu. Tačiau atminkite, kad jo vartojimas yra rizikingas ir reikalauja didelio atsargumo.

Paprastoji poniabudė, liaudyje žinoma kaip vilkagrybis ar žemės taukais (Phallus impudicus) yra grybas, kuris ypač pradinėje vystymosi stadijoje primena kiaušinį. Jis turi labai būdingą, nemalonų dvėselienos kvapą.

Teoriškai poniabudė yra valgoma, tačiau tik labai ankstyvoje vystymosi stadijoje, kai ji primena baltą kiaušinį. Tada ji skleidžia neutralų kvapą ir turi kompaktišką baltą struktūrą.

[Vokietija] Stulbinamos kainos nešiojamas dvigubo impulso taškinis suvirinimo aparatas - paskutiniai vienetai
13059 5

Labai gera kaina

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Grybas nepopuliarus tarp grybautojų dėl nemalonaus kvapo. Vokietijoje ir Prancūzijoje jis valgomas virtas ir žalias. Supjaustytas plonais griežinėliais – įprastas salotų ingredientas.

Kai poniabudės kepurėlė visiškai išsivysto, grybas tampa nevalgomas ir pradeda skleisti intensyvų supuvusios mėsos kvapą. Taip grybas vilioja vabzdžius, kurie platina jo sporas.

Nepaisant grėsmingo įspūdžio, kurį gali sudaryti smarvė, tai grybas, nuo seno naudojamas įvairiose kultūrose. Jo gydomosios savybės buvo vertinamos jau senovės Kinijoje, kur jis buvo naudojamas kovojant su įvairiomis ligomis. Jame yra polisacharidų, kurie pasižymi imunostimuliuojančiu poveikiu, o tai reiškia, kad jie gali padėti organizmui kovoti su infekcijomis ir sustiprinti imuninę sistemą. Be to, poniabudė yra vitamino C ir kalio ir fosforo šaltinis.

 

Kai kuriose kultūrose poniabudė buvo laikoma afrodiziaku – tai tikriausiai lėmė falo forma, kurią grybas įgauna vėlesniame vystymosi etape. Tradiciniai receptai taip pat nurodo šio grybo naudojimą gydant uždegimus, virškinimo sistemos ligas ir odos problemas. Jis naudojamas kaip priedas prie patiekalų arba kaip vaistinis užpilas, galintis palengvinti kai kuriuos reumato ar dantų skausmo simptomus.

Nors poniabudė kiaušinio stadijoje yra valgoma, net ir jauname amžiuje ji gali turėti šiek tiek žemišką, specifinį skonį, kuris patinka ne visiems. Kai kurių žmonių teigimu, jos skonis primena ridikėlius ar kaliaropes. Net ir virtos poniabudės skonis gali išlikti nemalonus.

Renkant poniabudes kiaušinio stadijoje svarbiausias kriterijus – jos išvaizda. Jaunas grybas primena baltą ovalų kiaušinį. Tai yra etapas, kai grybas yra valgomas ir turi kompaktiškiausią, dar neišsiskleidusią struktūrą. Būdingas šio etapo bruožas – nemalonaus kvapo nebuvimas, kuris atsiranda tik brandos stadijoje.

 

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(6)
(0)
(6)

Komentarai ()