Pati geriausia dieta. „80/20.“ Numetė 30 kg ()
Dviejų vaikų mama ir sveikatingumo trenerė 38-erių Tara Dixon išbandė apie 20 skirtingų madingų dietų, kol rado metodą, leidusį numesti apie 30 kilogramų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kaip ji papasakojo „The Telegraph“, pirmą kartą dietą ji išbandė būdama 15 metų – tada pasirinko Atkinso mitybos režimą. Vėliau ji daugybę metų bandė įvairias kitas dietas, tokias kaip citrinų sulčių detoksas, „Kopūstų sriubos“ dieta, pakeisdavo maistą kūdikių tyrelėmis ir netgi vartojo vidurius laisvinančius preparatus. Vis dėlto ji prisipažįsta, kad visos šios dietos jai atrodė per sunkios, nes siekė greitų rezultatų, o po kelių savaičių bandymų ir prastos savijautos jas mesdavo.
Po dviejų vaikų gimimo Tara priaugo svorio ir pradėjo jausti sveikatos sutrikimus, todėl nusprendė ieškoti ilgalaikių sprendimų.
|
Kas padėjo pasiekti tikslą?
Tara pradėjo nuo mitybos: laikėsi aukšto baltymų kiekio dietos, kurios paros norma buvo 1500 kalorijų, ir sekė mitybą naudodamasi programėle. Ji taip pat ėmė kasdien nueiti po 10 000 žingsnių, o laikui bėgant įtraukė treniruotes su treneriu ir psichoterapijos sesijas, siekdama spręsti santykį su maistu.
„Žmonės gali valgyti daugiau, nei galvoja, ir vis tiek mesti svorį. Tačiau daugelis pradeda dietas nuo, pavyzdžiui, 1200 kalorijų, nors tai yra per mažai normaliam gyvenimui“, – sako Tara.
Pamažu lieknėdama ji pradėjo tris kartus per savaitę lankytis jėgos treniruotėse ir du kartus per savaitę lankė kardio sesijas. Dabar ji padidino suvartojamų kalorijų kiekį iki 2300 per dieną, supratusi, kad organizmui reikalinga energija. Ji taip pat retai sveriasi ir neskaičiuoja kalorijų.
80/20 principas
Šiuo metu Tara laikosi 80/20 principo: 80 % laiko ji yra disciplinuota, sportuoja, o likusius 20 % laiko leidžia sau pasilepinti – tai gali būti vakarėlis su draugėmis ar užsakytas maistas. Ji stengiasi išlaikyti sveiką balansą be „apgaulingų dienų“ ar požiūrio „savaitgalis, galiu daryti, ką noriu“.