Kas trukdo Wi-Fi ryšiui namuose? Štai priežastys, kodėl internetas sulėtėjo  ()

Šiandien belaidis internetas yra nepakeičiamas mūsų kasdienio gyvenimo elementas, leidžiantis dirbti, mokytis ir pramogauti bet kurioje namų vietoje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tačiau kai Wi-Fi sparta staiga sumažėja ir svetainės kraunamos „amžinai“, kyla nusivylimas ir kyla klausimų, kodėl. Pateikiame priežastis, kas gali trukdyti jūsų Wi-Fi signalui, ir pateikiame praktinius sprendimus, padėsiančius atkurti visas belaidžio tinklo funkcijas.

Kokie įrenginiai trukdo Wi-Fi?

Vienas iš pagrindinių Wi-Fi tinklo trikdžių kaltininkų yra kiti netoliese veikiantys belaidžiai tinklai, ypač tankiai apgyvendintose miesto vietose arba daugiabučiuose namuose.

Kai keli  maršruto parinktuvai  naudoja tuos pačius dažnio kanalus, signalai gali sutapti, o tai gali sukelti trikdžius ir prastą ryšio kokybę.

2,4 GHz dažnių juosta yra ypač problemiška, nes ji siūlo ribotą kanalų skaičių ir yra jautresnė trikdžiams. Norint sumažinti šią problemą, maršrutizatoriaus nustatymuose verta pasirinkti mažiau perpildytą kanalą arba perjungti į 5 GHz dažnių juostą, kuri siūlo daugiau kanalų.

Kitas trikdžių šaltinis yra namų elektroniniai įrenginiai, veikiantys panašiais dažniais, pvz., mikrobangų krosnelės, belaidžiai fiksuotojo ryšio telefonai ir kai kurie „Bluetooth“ įrenginiai.

[Vokietija] Beprotiškai geros kainos ir funkcionalumo portabilaus multimetro rinkinys - nustebs ir profesionalai („KKNOON K618“)
7827 6

Ypatingai gera kaina

Iš Vokietijos greitas pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Gausus priedais rinkinys

Išsamiau

Mikrobangų krosnelės skleidžia elektromagnetines bangas, panašias į Wi-Fi dažnių juostą, kurios gali sukelti didelių signalo trikdžių jų veikimo metu. Senesni belaidžiai telefonai taip pat naudoja tuos pačius dažnius kaip maršrutizatoriai, todėl kelia trikdžius ir sumažėja tinklo našumas.

Išeitis gali būti maršruto parinktuvo pastatymas toliau nuo šių įrenginių arba įrangos pakeitimas naujesniais modeliais, veikiančiais skirtingose ​​dažnių juostose.

Taip pat verta atkreipti dėmesį į išmaniųjų namų sistemas, tokias kaip išmanusis apšvietimas, temperatūros valdymas, stebėjimas ir kai kurie saugos jutikliai. Kadangi daugelis jų veikia 2,4 GHz dažnių juostoje, gali kilti „konfliktų“ su Wi-Fi signalu, dėl kurio sumažės greitis ir ryšio stabilumas.

Norint to išvengti, verta sukonfigūruoti išmananiųjų namų įrenginius, kad jie naudotų skirtingas dažnių juostas. Esant tokiai situacijai, taip pat galite naudoti maršruto parinktuvą, kuris palaiko dviejų juostų technologiją , leidžiančią naudoti dvi dažnių juostas.

Kas dar sulėtina Wi-Fi ryšį namuose?

 

Statybinės medžiagos, naudojamos statant namą ar butą, gali labai paveikti Wi-Fi signalo diapazoną ir kokybę.

Storos sienos iš betono, plytų ar akmens yra fizinis barjeras radijo bangoms, jas slopindamos ir susilpnindamos. Ypač problemiškos yra sienos su metaliniais elementais, pavyzdžiui, armatūra ar karkasais, kurie atspindi ir sugeria signalą.

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(8)
(5)
(3)

Komentarai ()

Susijusios žymos: