Išsigelbėjimas žiemą. Ar automobilio uždangalas apsaugos jį nuo sniego ir šalčio?  ()

Žiema – didelis iššūkis vairuotojams, ypač tiems, kurie negali pasistatyti automobilio po pastoge ar garaže.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tačiau užšalusių langų problema paliečia visus – vargina, kai vykstame pas draugus, apsipirkti ar einame į darbą ir kelioms valandoms pastatome automobilį lauke. Atrodo, kad šios problemos sprendimas yra automobilio uždangalas. Bet ar tikrai verta investuoti?

Ar nuo šalčio žiemą saugos automobilio danga?

Automobilio uždangalas yra vienas iš paprasčiausių sprendimų, galinčių apsaugoti jūsų automobilį nuo nepalankių oro sąlygų. Geras uždangalas apsaugo nuo langų ir priekinio stiklo valytuvų užšalimo, sniego ir ledo kaupimosi bei – kas mažiau akivaizdu, bet nepaprastai svarbu – dažų pažeidimų, kuriuos sukelia pravažiuojančių automobilių aptaškyta kelio druska ar purvas.

Tačiau atminkite, kad pats uždangalas neapsaugos nuo visų grėsmių. Pavyzdžiui, jei drėgmės pateks po uždangalu, jis gali užšalti ant kėbulo ir sukelti korozijos pavojų.

Automobilių uždangalų tipai – iš ko rinktis?

Automobilių uždangalai yra įvairių tipų, o tai reiškia, kad galite juos pasirinkti pagal savo poreikius, bet taip pat ir pagal savo automobilio markę bei modelį. Tai svarbu, nes, pirma, tai palengvina uždangalo uždėjimą ir nuėmimą, antra, garantuoja nepriekaištingą sukibimą su transporto priemone, t. y. tvirtą apsaugą nuo šalčio.

[EU+Kuponai] Už mažiausią kainą istorijoje įspūdingų galimybių langų valymo robotas - „iš daugybės mano bandytų 100 proc. valo geriausiai“ (Video, „ABIR WD8“)
2658 2

Mažiausia kaina istorijoje

Specialūs kuponai

Iš EU, greitas ir saugus pristatymas

Naujausi techniniai sprendimai ir puikios valymo galimybės

Labai giriamas apžvalgininkų

Išsamiau

Universalus uždangalas gali suvilioti maža kaina ir lengvu prieinamumu (jų galite rasti net prekybos centruose). Tačiau dažniausiai jis nepriglus prie automobilio taip gerai, kaip konkrečiam modeliui skirtas uždangalas, o tai reiškia, kad drėgmė vis tiek prasiskverbs į langus ir kėbulą, todėl jie užšals.

Kitas sprendimas, kurį turite priimti nuo ko jie turėtų apsaugoti. Storesni išoriniai uždangalai yra šiek tiek sunkesni, todėl atsparūs vėjo gūsiams. Jie taip pat apsaugo nuo drėgmės ir UV spindulių. Pavyzdžiui, jei jums reikia tik apsaugos nuo dulkių ar lapų, galite apsvarstyti galimybę naudoti plonesnę uždangalą.

Medžiagos, naudojamos automobilių uždangalams gaminti

Automobilių uždangalai gaminami iš įvairių medžiagų, priklausomai nuo jų funkcijų ir naudojimo sąlygų. Dažniausiai naudojamos šios medžiagos:

  • poliesteris – jis yra atsparus vandeniui, atsparus UV spinduliams ir palyginti pigus. tačiau esant labai žemai temperatūrai, jis gali sustingti, todėl jį sunku uždėti ir nusiimti.
  • poliuretanas – užtikrina geresnį oro pralaidumą, o tai svarbu esant drėgnoms sąlygoms. Apsaugo automobilį nuo korozijos ir drėgmės kondensacijos.
  • PVC (polivinilchloridas) – naudojamas vandeniui atspariems uždangalams, atsparus kintančioms oro sąlygoms.
  • minkštas medvilninis arba flanelinis pamušalas – dažnai gaminami iš minkštos medžiagos, kad nesubraižytų dažų.

Automobilio uždangalo naudojimo žiemą privalumai ir trūkumai

 

Atrodo, kad uždangalas yra visų žiemos (bet ne tik)  vairuotojų rūpesčių sprendimas. Ar tikrai taip yra? Pažvelkime į jų privalumus ir trūkumus.

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(1)
(0)
(1)

Komentarai ()