„Apsaugo nuo insulto, širdies ligų, vėžio ir mažina cholesterolio kiekį.“ Ilgaamžiškumo gėrimas. „Gerti kasdien“ ()
Įprotis gerti juodąją arbatą gali padėti gyventi ilgiau, apsaugant nuo pavojingų kraujagyslių ligų, teigia medikai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Onkologas Leonidas Doroninas pabrėžia, kad juodoji arbata yra ilgaamžiškumo gėrimas. Remiantis vienuolika metų trukusio tyrimo duomenimis, stebint pusę milijono žmonių, tyrėjai pastebėjo, kad 2–3 puodelius juodosios arbatos per dieną geriantys žmonės yra geriau apsaugoti nuo staigios mirties, sukeltos širdies ir kraujagyslių ligų.
Reguliarus juodosios arbatos vartojimas mažina insulto, išeminės širdies ligos ir kitų širdies bei kraujagyslių ligų riziką. Pasak Doronino, šis efektas išlieka net jei arbata geriama su cukrumi ar pienu. Be to, tyrimai rodo, kad arbata padeda sumažinti „blogojo“ cholesterolio kiekį, ypač tiems, kuriems yra didesnė širdies ligų rizika.
|
Juodoji arbata taip pat gali apsaugoti nuo Alzheimerio ir Parkinsono ligų, prisidėdama prie smegenų sveikatos palaikymo. Joje esantys antioksidantai mažina uždegimą, gerina organizmo atsparumą stresui ir saugo nuo įvairių vėžio formų, tokių kaip plaučių, storosios žarnos ar odos vėžys.
Pasak eksperto, juodosios arbatos nauda siejama su gausia bioaktyvių junginių koncentracija, įskaitant polifenolius ir flavonoidus, kurie padeda organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais bei mažina oksidacinį stresą.
Reguliarus juodosios arbatos gėrimas gali būti paprastas ir veiksmingas būdas rūpintis savo sveikata ir prailginti gyvenimo trukmę. Vis dėlto svarbu išlaikyti saiką ir šį įprotį derinti su sveika gyvensena.