„Jūsų agurkų derlius šoktels 3 kartus.“ Ką reikia padaryti ()
Slaptas daržo asistentas.

© cottonbro studio (Free to use) | https://www.pexels.com/photo/green-vegetables-in-brown-cardboard-box-6590922/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pakalbėkime apie įprastą produktą, kuris gali tapti slaptu jūsų daržo asistentu, padedančiu iki trijų kartų padidinti derlių. Tai ne kažkas antgamtiško, tai paprastos kepimo mielės, kurias galima rasti beveik bet kurios parduotuvės lentynoje.
Patyrę sodininkai jau seniai pastebėjo, kad teisingai naudojant šį produktą agurkai pradeda augti itin sparčiai ir dideliais kiekiais. Viską lemia unikalus mielių gebėjimas pažadinti dirvą. Patekusios į dirvą, jos suaktyvin procesus, kurie organines medžiagas paverčia lengvai virškinamomis medžiagomis. Agurkų šaknys iš karto reaguoja į šią „dovaną“ – pradeda aktyviai įsisavinti maistines medžiagas, augalo ūgliai ir užuomazgos auga daug greičiau.
|
Norint pagaminti šį veiksmingą tirpalą, vienam kibirui šilto vandens reikia tik 100 g mielių.
Mišinys paliekamas vienai dienai, o po to skiedžiamas vandeniu santykiu 1:5.
Agurkai laistomi trimis etapais: praėjus savaitei po daigų pasodinimo, žydėjimo pradžioje ir aktyvaus vaisių formavimosi metu.
Jau po pirmojo tręšimo pastebėsite, kad lapai bus didesni ir tamsesni, nustos gelsti. Tačiau svarbiausia, kad užuomazgų skaičius padidėja kelis kartus. Vietoj įprastų 2-3 agurkų mazge pasirodo 5-7, ir visi jie vystosi be ertmių.
Kodėl tai veikia?
Mielės – tai grybelis, patekęs į dirvą jis suaktyvina vietinius mikroorganizmus. Mikroorganizmai savo ruožtu pradeda perdirbti organines liekanas, išskirdami azotą, fosforą ir kalį. Dirvožemis tampa puresnis, o šaknys gauna daugiau deguonies.
Svarbu nepersistengti: per didelis mielių kiekis gali sutrikdyti mikrofloros pusiausvyrą. Pakanka trijų tręšimų per sezoną, kitaip augalai pradės „tukti“ – kaupti lapiją, o tai kenkia vaisiams.
Dar vienas niuansas: mielių trąšos veiksmingos tik šiltoje dirvoje. Jei temperatūra nukrenta žemiau +15 °C, mielės „užmiega“ ir neturi jokio poveikio.