Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
Monochamus 2019-12-10 12:23
Tekstas gražus, pastaba tik, kad kai kalbama apie gyvūnus/augalus, praverstų moksliniai (lotyniški) pavadinimai. Taip pat, jei nėra lietuviško pavadinimo, nėra rekomenduotina versti pažodžiui anglišką (ar kitos kalbos). Kiekviena šalis savaip vadina gyvūnus/augalus, pvz tą pačią kanadinę audinę jei pažodžiui versti iš anglų kalbos, tai būtų "amerikietiška audinė". Gyvūnų/augalų lietuviškus pavadinimus tvirtina VLKK.
Dabar tokios straipsnyje minimos rūšys kaip "rožinė vilko sraigė" realiai nieko nesako. Reikia lįsti į google ir ieškoti, o radus neaišku ar rasta informacija tikrai apie tą rūšį, kurią turėjo omenyje straipsnio autorius. Jeigu būtų pateiktas mokslinis pavadinimas, pvz ) tėvynė Kinija, teoriškai iki Europos galėtų nukakti ir pats vabalas žemės keliu, tačiau to natūraliai nepadaro - susiduria pakeliui matyt su įvairiom natūraliom kliūtim, užimtom ekologinėm nišom ir t.t. Bet va kai kartu su medeliais atvežė į Europą, čia jau šis vabalas neturi jokių priešų ir išplito, sukeldamas didžiulį galvos skausmą Europos miškininkams.
jordanbn2 2019-12-10 20:32
Galiaisiai žemėje liks viena kiečiausia rūšis sraigių. Kieciausia rušis medzių ir kieciausia zole. Nors ir ne naudibgiausia. Taip pat kieciausia zuvis ir kieciausias laukinis gyvunas
AAA000 2019-12-11 11:13
ne kieciausi islieka. islieka visos maitinimosi grandines gyvybes rusiu atstovai, kur sedi ant didziausio butinojo maisto resurso. nunyksta visokie unikumai.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Naujoji Pangėja (Konkursinis straipsnis)