Studija: vakcina nuo gripo neefektyvi  (11)

Įrodymų, kad vakcina nuo gripo yra efektyvi, nėra, rodo tarptautinės nepelno siekiančios organizacijos „The Cochrane Collaboration“ tyrimas.

Kaip praneša Švedijos naujienų portalas „The Local“, vakcina vyresniems nei 65 metų žmonėms yra tokia pat veiksminga kaip rankų plovimas ar patalpų vedinimas.

„The Cochrane Collaboration“ vykdyto tyrimo metu lyginti 40 sezoninių gripų duomenis ir vakcinos efektyvumas. Tyrimų institutas teigia, kad įrodymų, jog vakcina nuo gripo yra efektyvesnė už pigesnius ir grindžiamus asmenine higiena metodus (rankų plovimas) nerasta.

„Mūsų analizė palygino daugybė informacijos apie viso pasaulio 40 sezoninių gripo rūšis. Matome, kad geriausiu atveju vakcina nuo gripo turi labai mažai naudos“, – cituojamas Thomas Jeffersonas, studijos autorius.

Pastebima, kad Švedijos sveikatos apsaugos institucijos pastaruosius 40 metų vyresniems nei 65 metų amžiaus gyventojams rekomenduodavo kasmetinę vakcinos nuo gripo dozę. Švedija vakcinai nuo gripo kasmet išleidžia apie 9 mln. litų mokesčių mokėtojų pinigų.

Taip pat pastebima, kad „The Cochrane Collaboration“ nebe pirmus metus signalizuoja apie vakcinų neefektyvumą: prieš ketverius metus publikuota studija pateikė tokius pat rezultatus.

Tiesa, ne visos valstybės susigundo vakcinavimo galimybę net ir per pandemijas - štai per šių metų kiaulių gripo pandemiją Lenkija atsisakė pirkti vakciną.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt

(1)
(0)
(1)

Komentarai (11)

Susijusios žymos: