Graikijai virstant „karo zona“ teroru gąsdinami ir turistai  (29)

Graikijoje saugumą užtikrinančių tarnybų atstovai pareiškė, kad ši šalis jau greitai gali pavirsti tikra „karo zona“, primenančia Italiją aštuntajame dešimtmetyje. Tuo tarpu anarchistinės teroro organizacijos perspėja turistus, kad šie gali tapti kitais taikiniais.

„Graikija įžengė į naują politinio smurto etapą, anarchistinės organizacijos yra žiauresnės, pavojingesnės, sumanesnės, labiau nihilistiškos nei buvusios anksčiau“, – tikina Anthanasias Drougas, terorizmo tyrinėtojas Atėnuose, o jo žodžius cituoja „The Guardian“. Jis teigia, kad pirmą kartą Graikijoje galima stebėti aiškias kriminalines ir teroristines sąsajas, šios grupuotės nesirūpina tuo, kokią žalą padaro, joms nesvarbu, kad per teroro aktus žūsta niekuo dėtų žmonių.

Šiuo metu daugiausia kalbama apie grupuotę „Revoliucionierių sekta“, kuri prisiėmė atsakomybę už žurnalisto Sokratiso Giolaso nužudymą liepos 19 dieną. Jis buvo nužudytas prie savo namų Atėnuose, matant nėščiai žmonai.

Ši grupuotė pažadėjo atakų prieš policiją, verslininkus, kalėjimų apsaugą, „korumpuotą“ žiniasklaidą ir pirmą kartą netgi įspėjo turistus. „Turistai turėtų suvokti, kad Graikija nebėra ramus kapitalizmo užutėkis“, – skelbiama anarchistų deklaracijoje. Grupuotė žada kovoti bet kokiomis priemonėmis – sabotažu, kruvinomis demonstracijomis, sprogdinimais, nužudymais – ir teigia turinti nemenką ginklų arsenalą. „Mes kovosime su savo demokratija“, – žada anarchistai.

Graikijoje protestai toli gražu nėra naujiena, kaip ir anarchistų grupuotės, nuo seno gyvuojančios Atėnuose. Tačiau nerimą kelia tai, kad Graikija pastaruoju metu kamuojama socialinės įtampos dėl didžiulių skolų, išaugusio nedarbo, tad panašūs judėjimai netrukus gali įgyti didelį populiarumą.

Ekspertai net neabejoja, kad dabar Graikijoje kylantis įniršis ir agresija susiję su ekonomikos problemomis, o Graikijos visuomenė apibūdinama kaip „agresyvesnė nei bet kada anksčiau“. Tik laiko klausimas, kada Atėnai vėl virs mūšio lauku, įsitikinę pareigūnai.

Kiti specialistai pabrėžia, kad didžiulį nerimą kelia ir tai, kad Atėnų anarchistai užmezgė glaudžius kontaktus su Balkanų nusikalstamu pasauliu ir naudodamiesi šiais ryšiais dabar lengvai gauna ginklų. „Kitose Europos šalyse terorizmas vis mažėjo. Tačiau Graikijoje situacija yra panaši į ikibolševikinę Rusiją ar Italiją prasidėjus „Raudonųjų brigadų“ vykdytam terorui... Situacija yra sunkiai prognozuojama ir turistai turėtų būti budrūs“, – teigė A.Drougas.

Aut. teisės: 15min.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (29)