Į Mėnulį skris moksleivių sukurti robotai  (0)

Šią vasarą viso pasaulio, taip pat – ir Lietuvos, moksleiviai kviečiami dalyvauti Robotikos mokyklos skelbiamame konkurse, kurio metu bus kuriama roboto kelionė į Mėnulį – „Moonbots 2.0, Google Lunar X PRIZE LEGO“. O perspektyvų nesibaidantys Lietuvos moksleiviai būsimiems konkursams pasiruošti galės specialioje konstravimo ir programavimo stovykloje šalia ežero Trakų rajone.


Google Lunar X PRIZE“ – pasaulinis „Google“ ir kitų rėmėjų suburtas fondas, kuriame sukaupta 30 mln. JAV dolerių komandai, kuriai pirmai pavyks išsiųsti privatų robotą į Mėnulį. Siekdamas paskatinti moksleivių susidomėjimą kosmoso tyrimais ir gauti inovatyvių, netikėtų idėjų, fondas paskelbė alternatyvų konkursą moksleiviams.

Moksleiviai yra kviečiami iki birželio 26 d. teikti pasiūlymus, ką ir kaip galėtų nuveikti jų robotas, nuskraidintas į Mėnulį. Konkurso dalyviai taip pat turi pridėti ne ilgesnį nei keturių minučių trukmės filmą viena iš kosmoso ar Mėnulio tyrimų temomis (pavyzdžiui, „Moksleivių matematikos, inžinerijos, technologijų ir mokslo studijų galima nauda kosmoso tyrinėjimams“).

Siekdama mokslo populiarinimo idėją Lietuvoje, Robotikos mokykla liepos mėnesį rengia vienintelę 7 dienų trukmės robotų konstravimo ir programavimo stovyklą šalia ežero Trakų rajone, kurios metu moksleiviai atliks tas pačias „Moonbots 2.0, Google Lunar X PRIZE LEGO Mindstorms Challenge“ užduotis.

„Stovykloje moksleiviai spręs kosmologijos ir robotikos uždavinius, mąstys, kaip įveikti nelygų Mėnulio paviršių, išgyventi šaltąją naktį, pargabenti ir ištirti mėginius vandens aptikimui, – apie stovyklą pasakojo projekto vadovas Paulius Briedis. – Moksleivius konsultuos astrofizikos specialistai iš VU Fizikos fakulteto, programavimo ir robotikos lektoriai. „Sugrįžimui“ į Žemę, moksleivių laukia turininga laisvalaikio programa.“

Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)