Rusijos kosminės raketos startas atidėtas – mechanikai kažką įmetė į baką  (11)

Raketos-nešėjos „Proton-M“, turėjusios iškelti kosminį aparatą „Sirius 5“ iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane, startas buvo atidėtas: šįkart raketai pakilti sutrukdė techninio personalo, remontavusio raketos pirmąją pakopą, klaida, praneša agentūra „Interfaks“.


„Remontuojant vieną iš raketos-nešėjos „Proton-M“ agregatų specialistai į variklio baką įmetė pašalinių daiktų. Šių daiktų suradimas ir pašalinimas truko beveik parą. Dėl to raketos paleidimą nuspręsta perkelti iš liepos 7 d. į liepos 9 d.“, – paskelbė Chruničiovo kosminio centro Baikonūre atstovas. Jis pridūrė, kad taip pat dėl skaičiavimų klaidos teko atlikti papildomų tikrinimų.

Tai jau nebe pirmas raketos starto atidėjimas. Iš pradžių planuota „Proton-M“ į kosmosą iškelti birželio 19 dieną, tačiau tos dienos paleidimas buvo atidėtas išaiškėjus techniniam gedimui, susijusiam su vieno iš raketos-nešėjos valdymo sistemos įrenginio veikimo sutrikimu. Tuomet, birželio 18 dieną, kosmodromo atstovas pareiškė, jog gedimas bus pašalintas kuo greičiau, o startas perkeltas į birželio 20 dieną.

Tačiau jau kitą dieną Rusijos kosmoso agentūra „Roskosmos“ paskelbė, kad specialistams nepavyko pašalinti techninių „Proton-M“ gedimų, todėl raketos paleidimą nuspręsta atidėti neribotam laikui.

„Sirius-5“ – komercinis geostacionarinis ryšio palydovas, priklausantis Nyderlandų palydovų operatoriui „SES World Skies“. Palydove įtaisyti 36 Ku diapazono imtuvai-siųstuvai, numatyta, kad palydovo paslaugomis naudotųsi Šiaurės Europos, Baltijso regiono ir Afrikos rinkos vartotojai. Taip pat palydove yra 24 C diapazono imtuvai-siųstuvai, užtikrinantys plačiajuostį ryšį. Numatytas palydovo tarnavimo laikas – daugiau nei 15 metų.

Aut. teisės: delfi.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (11)