Rekordinės išsilavinimo žemumos: M.Zuckerbergo veidas atpažįstamas labiau nei A.Einsteino  (30)

Jungtinėje Karalystėje buitinės technikos gamintojai „Haier“ surengė tūkstančio moksleivių apklausą, kurios rezultatai yra šokiruojantys – pasirodo, 5-16 m. vaikams „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas yra pažįstamas labiau (jį teisingai atpažino 68 proc. vaikų) nei bene garsiausias praėjusio amžiaus mokslininkas Albertas Einsteinas (atpažino tik 45 proc.), paskelbęs reliatyvumo teoriją.


Beveik penktadalis vaikų (19 proc.) žino, kas yra mokslinių TV laidų vedėjas prof. Brianas Coxas ir mėgsta jo laidas, labai didelė dalis vaikų nesugebėjo atpažinti pačių svarbiausių žmonijos istorijoje mokslo pasaulio atstovų: Charleso Darwino neatpažino 63 proc. apklausos dalyvių,, Louiso Pasteuro – 75 procentai, Thomaso Edisono – 62 procentai, o Isaaco Newtono – 61 procentas.

Šios šalies moksleiviai, per savaitę priešais televizoriaus ekranus sudeginantys vidutiniškai 17 valandų ir 34 minutes savo laiko, bet beveik pusė jų nežino, kad televizijos išradėjas yra Johna Logie Bairdas. Tiesą sakant, ketvirtis šios šalies aštuonmečių (24 proc.) šventai tiki, kad televiziją išrado jų ministras pirmininkas Davidas Cameronas, rašo independent.co.uk.

Kiti įdomesni apklausos metu išaiškėję dalykai:

  • Beveik ketvirtis aštuonmečių (22 proc.) mano, kad Stephenas Hawkingas yra kirpėjas;
  • Tiek pat septynmečių yra įsitikinę, kad Thomas Edisonas išrado „Facebook“;
  • Beveik dešimtadalis (8 proc.) vaikų galvoja, kad Charlesas Darwinas garsėja tuo, jog dalyvavo TV realybės šou;
  • Apie trečdalį pagrindinės mokyklos vyresnių klasių moksleivių (11-14 metų) nežinojo, kad gravitaciją aprašė Isaacas Newtonas, nors šis klausimas yra įtrauktas į atitinkamų klasių mokymo programą.

Įdomu, o ką sužinotume, jei būtų apklausti Lietuvos vaikai? Kokia jų dalis pareikštų, kad Lietuvos himną sukūrė Radžis?

Aut. teisės: delfi.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (30)