"Facebook" DNS serverius atakavo hakeriai iš "Anonymous"  (0)

Socialinis tinklas "Facebook", šaltinių teigimu, sulaukė atakų iš hakerių bendruomenės "Anonymous" pusės. Dėl to socialinis tinklas kurį laiką tapo neprieinamas eilėje pasaulio valstybių – Austrijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Švedijoje.

Apie ataką pranešė "Twitter" vartotojas, pasivadinęs pseudonimu "AnonymousOwn3r": „Aš atakuoju "Facebook" tiesiog dabar“. Jei pastarasis vartotojas nesumelavo, tai hakerių bendruomenė iš tikrųjų atsakinga už "Facebook" problemas. Po kelių minučių nuo pirmosios "Twitter" žinutės pasirodymo tas pats vartotojas pranešė, jog jis nutraukia ataką tam, kad vartotojai galėtų grįžti į didžiausią pasaulyje socialinį tinklą. Įdomu tai, jog hakeris nepranešė savo atakos priežasties, pasakydamas tik tiek, kad bandė savo kėslus įgyvendinti dar dieną prieš tai, tačiau ataka buvo nesėkminga.

Dėl kilusių problemų "Facebook" tapo neprieinamas didžiajai daliai Europos vartotojų. Portalas "Slashgear" tvirtina, jog "Twitter" žinutę parašęs asmuo yra tas pats "Anonymous" programišius, kuris praėjusį mėnesį nulaužė interneto svetainę "GoDaddy". Priminsime, jog dėl atakos "GoDaddy" kontroliuojami milijonai interneto puslapių tapo neprieinami.

Ekspertų teigimu, buvo atakuoti būtent socialinio tinklo DNS serveriai, kadangi, pavyzdžiui, gauti prieigą prie touch.facebook.com buvo galima be jokių problemų. Jei tikėti hakerio pareiškimais, daugelio Europos šalių vartotojai vėl gali gauti prieigą prie savo socialinio tinklo "Facebook" paskyrų.

Aut. teisės: Faceit.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)