Prekyba "Facebook" akcijomis apribota po to, kai jų vertė per dieną smuktelėjo 10%  (0)

Socialinio tinklalapio "Facebook" akcijų vertė praėjusį pirmadienį netikėtai smuko beveik 10 proc., taip sukeldama nemažą sujudimą investuotojų tarpe. Todėl buvo imtasi retai naudojamos priemonės - laikino prekybos apribojimo.


Ši tendencija ko gero patvirtino daugumos analitikų prognozes, jog "Facebook" akcijų vertės "burbulas" turės anksčiau ar vėliau sprogti - ypač po to, kai prieš pirminį kompanijos akcijų platinimą (IPO procedūra) minėtųjų vertybinių popierių vertė niekuo nepamatuotai buvo išpūsta dvigubai.

Pirmadienį akcijų vertė pradėjo smukti jau prekybos pradžioje, kai investuotojai sureagavo į finansinio leidinio "Barrons" publikaciją, kad dėl "Facebook" nesugebėjimo pritraukti pajamas iš reklamų mobiliuosiuose įrenginiuose kompanijos akcijų vertė turėtų siekti vos 15 JAV dolerių už akciją - 34 proc. mažiau nei pradinė pirmadienio kaina.

Prekybos pradžioje gegužę "Facebook" akcijų vertė siekė 38 JAV dolerius už akciją. Visa kompanija buvo įvertinta daugiau nei 100 mlrd. dolerių, tai yra daugiau nei tokios milžinės kaip "McDonald's" arba "Citigroup". Pirmadienį pasibaigus prekybai tinklalapio akcijų vertė siekė 20,79 JAV dolerio už akciją, o visas kompanijos rinkos vertinimas - 49 mlrd. JAV dolerių. Šiuo metu dar nežinoma, kaip į tokius pokyčius reaguos pati kompanijos vadovybė.

Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: