Kūdikis iš trijų asmenų DNR: Didžiosios Britanijos vyriausybė pritarė dirbtinio apvaisinimo taisyklių pakeitimams  (5)

Didžiosios Britanijos vyriausybė pritarė pasiūlymui leisti atlikti dirbtinį apvaisinimą naudojant trijų asmenų DNR. Reikiamus įstatymų pakeitimus numatoma parengti dar šįmet, o pritarus parlamentui, naujoji tvarka įsigaliotų per dvejus metus, skelbia BBC.

Ekspertai teigia, kad procedūra, kurios metu dirbtiniam apvaisinimui naudojamas trijų asmenų DNR, gali panaikinti sekinančias ir potencialiai mirtinas mitochondrijų ligas, kurias perduoda motina kūdikiui. Mitochondrijos yra ląstelės dalys, sintetinančios kai kuriuos baltymus, skaidančios ir oksiduojančios įvairias medžiagas. Jos teikia energiją visoms ląstelės gyvybinėms funkcijoms. Dėl šių sutrikimų kūdikiams gali pasireikšti raumenų silpnumas, jie gali gimti akli, turėti širdies nepakankamumo problemų ar net mirti.

Dirbtinio apvaisinimo metu motinos mitochondrijas pakeitus donorės, būtų galima užkirsti kelią tokių ligų plitimui. Tačiau tokiu atveju gimęs kūdikis turėtų jau ne dviejų, o trijų asmenų DNR, kadangi mitochondrijos taip pat turi DNR. Tiesa, gimęs kūdikis turėtų labai mažą dalį donorės DNR.

Oponentai teigia, kad ši procedūra yra neetiška, o ją įteisinusi Didžioji Britanija priartėtų prie kūdikių klonavimo.

Aut. teisės: 15min.lt

(6)
(0)
(0)

Komentarai (5)