Masinis jaunuolių apipjaustymas Pietų Afrikoje baigėsi tragedija  (11)

Masinė apipjaustymo ceremonija Pietų Afrikoje daugybei jaunų vaikinų baigėsi siaubingai – 30 jaunuolių mirė, daugiau kaip 300 buvo sužeisti arba suluošinti, praneša „Spiegel“. Valdančioji partija „Afrikos nacionalinis kongresas“ skelbia esanti šokiruota, tačiau tikina, kad apeigos yra itin svarbi kultūrinė šalies dalis.

Anot Rytų Keipo provincijos sveikatos pareigūnų, po tradicinės genitalijų apipjaustymo ceremonijos šiuo metu ligoninėje gydomi apie 300 vyrų.

Tradicinės apipjaustymo ceremonijos vyksta kaimiškose vietovėse. Šiuo metų laiku jas vykdo etninės grupės. Po apipjaustymo ir kitų ceremonijų paaugliai, kaip teigiama, pradeda naują gyvenimo etapą.

Pagal tradiciją jaunuoliai apie mėnesį praleidžia miškuose ar dykumose, kur vietos apipjaustytojai ne tik atlieka apipjaustymą, bet ir moko drausmės bei drąsos. Dažnai apipjaustymui naudojami nesterilūs įrankiai, daugelis apipjaustytojų yra prastai apmokyti.

Anot sveikatos pareigūnų, sekmadienį į ligoninę iš miškingų vietovių buvo nuvežta dešimt jaunuolių. Jų būklę pareigūnas Sizwe Kupelo apibūdino kaip „baisią“.

„Jų lytiniai organai buvo suniokoti“, – sakė jis. Iš viso ligoninėje gydoma apie 300 jaunuolių. Kai kurie iš jų apskritai liko be genitalijų. Dalis jaunuolių dehidratavo, patyrė įvairius sužalojimus.

Tradiciniai apipjaustymai, kurių metu jaunuoliai lieka be lytinių organų ir miršta, Pietų Afrikoje kasmet baigiasi tragedijomis. Gegužę 34 jaunuoliai mirė kitose Pietų Afrikos provincijose.

Valdančioji šalies partija, Afrikos nacionalinis kongresas, paskelbė esantis šokiruotas dėl daugybės mirčių ir paragino skirti daugiau dėmesio apipjaustytojams, jų švietimui, kad „visuomenėje įsitvirtinusi svarbi kultūrinė dalis būtų vykdoma užtikrintai“.

Aut. teisės: 15min.lt

(5)
(0)
(0)

Komentarai (11)