Varėniškis surado 3 kilogramų svorio baravyką  (0)

Antradienį ryte "Grynas.lt" redakciją pasiekė pono Vidmanto laiškas, kuriame jis tikino radęs beveik 3 kilogramų galiūną.

Redakcijoje kilo abejonių, ar nuotraukos tikros, tad nuspręsta pasikonsultuoti su mikologais.

Grybautojas Vidmantas patikslino, jog grybą prieš tris savaites rado ne gimtinėje, o Danijoje, tačiau visa jo vertė - tai įspūdingos nuotraukos. Baravykas buvo sukirmijęs.

Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto mikologė doc. dr. Jonė Rukšėnienė teigė, jog baravykas gali užaugti iki 3 kilogramų svorio, tačiau tai jau bus jo viršutinė riba.

„Nuotraukos labai tikroviškos. Esu mačiusi ir didesnių grybų, tik ne baravykų, o raudonikių. Tik ten jau žmonės specialiai augino - tuos vaisiakūnius vis palaistydavo,“ - kalbėjo mikologė.

Ji pabrėžė, kad tokie grybai užauga šiltoje ir itin drėgnoje vietoje.

Mikologė abejojo, ar grybas atrastas šiomis dienomis - tokį laimikį galima aptikti anksčiau, maždaug rugpjūčio mėnesį.

„Skaitytojas neparašė, kada rinktas šis grybas. Tokiu metu (spalio mėn., - red. past.), labai abejoju, ar tokį rastų. Nes grybus tuoj pat užpuola tie grybiniai uodukai, jų lervos gyvena ir minta ta grybiena. Ir dar viskas priklauso nuo šalnų - jei toje vietovėje buvo šalnos, abejoju, kad galėjo toks grybas užaugti,“ - teigė VU Gamtos mokslų fakulteto mokslininkė.

P. Vidmanto baravyko nuotraukų ieškokite čia.

Aut. teisės: Grynas.lt
Grynas.lt

(7)
(0)
(0)

Komentarai (0)