Fizikai nustatė, kaip vyrai turėtų taisyklingai šlapintis (Video)  (4)

Ši žinia skamba kaip anekdotas, bet mokslo požiūriu problema yra visiškai rimta, o atrastas jos sprendimo būdas yra nepriekaištingas skysčių dinamikos požiūriu: JAV fizikai nustatė, kaip vyrai turėtų teisingai šlapintis.

Brighamo Youngo universiteto (JAV) Pagrindinės nespūdžių skysčių laboratorijos fizikai prof. Taddas Truscottas ir Randy Hurdas eksperimentiškai nustatė, kaip vyrai turėtų šlapintis, kad nepridarytų rūpesčių nei sau, nei kitiems vyrų tualetų lankytojams bei aptarnaujančiam personalui. Kitaip tariant, jie jau gali pamokyti vyrus šlapintis pagal skysčių fizikos dėsnius, kad jie patys neapsitaškytų, netyčiomis neapšlapintų grindų ar sienų, pranešė „Huffington Post".

Savo tyrimo „Šlapinimosi dinamika“ rezultatus tyrėjai lapkričio 24 d. pristatys Amerikos fizikos draugijos susirinkime, sakoma pranešime.

„Žmonės dažniai klausinėja manęs, ar aš iš tikrųjų užsiimu tokia problema… Bet juk mes visi kada nors esame lankęsi tuose bjauriuose tualetuose su balomis ant grindų. Tokios vietos – pačios geriausios bakterijų veisyklos“, – aiškino prof. T. Truscottas.

Pasak fizikų, nenorėdami eksperimentuoti realiomis sąlygomis, jie pasigamino eksperimentinį įrenginį su 5 galonų talpos kibiru ir slėgį imituojančiomis žarnelėmis. Jos buvo prijungtos prie dviejų dirbtinių šlaplių. Naudodami tokios konstrukcijos laboratorinį įrenginį tyrėjai nagrinėjo skysčio dinamiką jam kontaktuojant su įvairiais paviršiais, sakoma pranešime.

Visas procesas buvo filmuojamas didelės spartos vaizdo kamera ir vėliau atidžiai analizuojamas. Po išsamių matavimų mokslininkai priėjo išvadą, kad didžiausias taškymosi pavojus kyla tada, kai skysčio srovės ilgis viršija spindulį. Tokiu atveju skysčio stulpelis suyra į atskirus lašus, ir prasideda visos nelaimės.

Taigi, aiškina fizikai, visa problemos esmė yra ta, kad dar iki to laiko, kol šlapimo srovė pasiekia pisuarą, ji suskyla į lašus, ir būtent dėl to vyksta taškymasis. Tyrimo autoriai priėjo išvadą, kad jį sumažinti galima gerai įrengtuose tualetuose. Be to, jie pataria vyrams nukreipti srovę į vertikalų, o ne horizontalų pisuaro paviršių. Labai svarbu kaip galima arčiau prieiti prie pisuaro, kad srovė nespėtų susiskaidyti į lašus. Ir galiausiai reikia stengtis, kad kritimo kampas būtų kaip galima mažesnis, sakoma pranešime.

Mokslininkai neslepia, kad jų susidomėjimą tokia specifine mokslo problema paskatino nuolatinė jų mamų, žmonų bei draugių kritika ir kaltinimai nevalyvumu tualetuose. Tyrimo autoriai tikisi, kad jų pateiktos išvados ir patarimai padės vyrams įveikti šią nei jiems patiems, nei aplinkiniams nemalonią problemą.

Aut. teisės: TV3
TV3

(16)
(1)
(2)

Komentarai (4)