Šis violetinis jūrų gyvis – požymis, kad vandenynuose slepiasi ateiviai? (Video)  (3)

Violetinis, perregimas, kažkuo primenantis balioną, iki skausmo nuodingas, bet ne medūza. Tokį radus paplūdimyje ir apžiūrėjus įdėmiau, gal net kiltų mintis apie nežemiškos gyvybės atstovą iš kito pasaulio. O jis dar ir gyvas. Tai – portugališkasis laivelis. Savotiškas pranašas, nebyliai bylojantis, kad ten, vandenynų gelmėse, iš tiesų slypi ištisi nevisai žemiškų sutvėrimų pasauliai.


Portugališkasis laivelis (lot. – Physalia physalis) dažnai priskiriamas medūzoms. Bet iš tikrųjų jis – duobagyvis, dilginamųjų būrio atstovas. Duobagyviai – fantastiški sutvėrimai. Jie atrodo kaip vienas organizmas, o iš tiesų būna visa jų kolonija, kurią sudaro daugybė mažesnių organizmų, vadinamų zuidais. Apie juos ne taip seniai girdėjome – narai prie Australijos krantų nufilmavo itin retą „gyvąjį vamzdį“, kurį sudaro ne kas kitas, o zuidai. Zuidai suaugę vienas su kitu ir priklausomi vienas nuo kito. Jie tokie maži, kad savarankiškai, kaip atskiri organizmai, neišgyventų.

Portugališkieji laiveliai gyvena vandens paviršiuje ir plaukioja didelėmis (iki kelių tūkstančių) grupėmis. Dujų pripildytas violetinis oro burbulas atstoja „burę“ (pneumatoforą). Vėjas gali plukdyti jį kaip laivelį, tačiau kilus audrai, dujos iš burbulo išeina ir gyvūnas panyra po vandeniu.

Šie nežemiškos išvaizdos sutvėrimai minta nedidelėmis (iki 30 cm) žuvimis. kurias pagauna dilginamosiomis ląstelėmis padengtais čiuptuvais. Paralyžiuota žuvis pernešama į polipų koloniją, esančią po oro burbulu, kur laimikis smulkinamas ir apdorojamas. Portugališkasis laivelis turi daugybę nuodingųjų kapsulių. Nuodai gali būti pavojingi žmogui (savo sudėtimi prilygsta kobros nuodams).

Kas, pamatęs tokį gyvi kaip portugališkasis laivelis, paneigtų, kad ateiviai jau apsigyvenę Žemėje – o vandenynuose plyti ištisos, neatrastos jų civilizacijos?

(25)
(0)
(4)

Komentarai (3)