10 pačių keisčiausių baimių: nemeilė maistui ir uošvei  (0)

Tikriausiai visi daugiau ar mažiau turime baimių, tačiau kai kurie žmonės bijo neįtikėtinai keistų dalykų, tarkime, ruošti maistą, žiūrėti į veidrodį. Būna, kad juos šiurpina netgi lėlės!

Štai 10 keisčiausių baimių sąrašas.

Agorafobija

Žmonės bijo atvirų vietų, bijo pereiti gatvę ar netgi važiuoti magistralėmis ar greitkeliais. Žinoma, turint tokią baimę, būtų labai sunku gyventi mieste. Taip pat šią baimę turintys žmonės neina per perėjas, kurios nereguliuojamos šviesoforais, nes mano, jog tai nesaugu. Ši baimė nesusijusi su automobilių baime.

Mageirokofobija

Šis pavadinimas kilęs iš graikiško žodžio „mageirokos“ – žmogus, mėgstantis gaminti. Taigi šiuo atveju turime baimę gaminti maistą. Tokia baimė gali būti pavojinga, nes gali turėti įtakos žmogaus mitybos įpročiams, pavyzdžiui, jis galbūt valgys tik nesveiką, greitai paruošiamą maistą. Kartais mageirokofobus gąsdina kitų žmonių aistra maisto gaminimui.

Pediofobija

Dar viena keista baimė – lėlių baimė. Tai baimė, jaučiama ne tik kraupiai atrodančioms lėlėms, bet visoms lėlėms apskritai. Taip pat prie lėlių galima priskirti ir manekenus bei robotus, todėl žmonėms, kenčiantiems nuo tokios baimės, gali būti sunku lankytis drabužių parduotuvėse, kuriose daug manekenų. Nereikėtų maišyti šios baimės su pedofobija ar pediafobija – vaikų baime.

Sigmundas Freudas teigė, jog ši baimė gali atsirasti dėl klaidingo įsitikinimo, jog žaislas gali atgyti. Robotų technikos specialistas Masahiro Mori teigia, jog kuo daugiau žmogiškų savybių įgauna negyvas daiktas, tuo labiau išryškėja jo „nežmogiškosios“ savybės, o tai tikrai gali atrodyti kraupiai.

Deipnofobija

Pokalbių prie pietų stalo baimė. Kai kurie žmonės taip bijo tokių dalykų, kad išvis vengia valgyti restoranuose ar kitose viešose vietose. Anksčiau etiketo taisyklės padėdavo žmonėms geriau orientuotis tokiose situacijose, jaustis patogiau. Šiandieninėje visuomenėje etiketo (ir ne tik) taisyklės yra pamirštos, todėl ši baimė gali būti siejama su etiketo kultūros stoka ir taisyklių nesilaikymu.

Eisoptrofobija

Tai yra veidrodžių (ir žiūrėjimo į save veidrodyje) baimė. Taip pat labai dažnai žmonės bijo veidrodžių, nes mano, jog taip galima susisiekti su pomirtiniu pasauliu. Dažnai tokie žmonės teikia pernelyg didelę reikšmę šiai baimei, net jeigu ir supranta, kad jų baimė nepagrįsta ir nelogiška. Žmonės tiki, jog įvairūs prietarai, pavyzdžiui, veidrodžio sudaužymas, atneša nelaimę.

Demonofobija

Tai yra blogio, antgamtinių būtybių baimė. Ji dažniausia „ima“ žmones, kurie tiki būtent tokių jėgų egzistavimu. Žmonės, kurie kenčia nuo šitos baimės, suvokia, kad tai yra nelogiška. Visgi, kai prasideda diskusija apie paranormalius reiškinius ir blogio jėgas, baimės apimti žmonės pernelyg jautriai į tai reaguoja. Taip pat tokia baimė gali atsirasti ir būnant tamsiose vietose (miškuose, niūriuose namuose) ar net žiūrint siaubo filmus apie demonus ar paranormalius reiškinius.

Penterafobija

Tai yra dar viena iš baimių – uošvės baimė. Tai yra ganėtinai populiari baimė, kurią patiria susituokusios poros. Ši baimė labiausiai paplitusi Vakaruose, todėl dažnai tenka matyti, kaip ši baimė iliustruojama filmuose ar reklamose. Dar vienas pavyzdys galėtų būti gerai žinoma Pelenės pasaka, kurioje atskleidžiama noverkafobija – pamotės baimė.

Arachibutyrofobija

Apie šią keistą baimę informacijos yra labai mažai. Tai būsena, kuomet bijoma, jog riešutų sviestas prilips prie gomurio. Geriausias sprendimas – nepirkti riešutų sviesto. Visgi populiarus užkandis gali įvaryti baimės visam likusiam gyvenimui. Štai vienas nuo šios baimės kenčiančio žmogaus pavyzdys: „Vos tik kur nors pamatau riešutų sviestą, pradedu siaubingai prakaituoti, pradeda niežtėti gomurį, jis tampa šiurkštus. Šitą baimę reikėtų numalšinti dar prieš prasidedant panikos priepuoliui.“

Katisofobija

Dar viena keista baimė – atsisėsti. Tokiai baimei atsirasti įtakos gali turėti ir hemorojus, tačiau kartais tai gali būti susiję ir su nutikimais, kuomet buvo atsisėsta ant kažko aštraus, o tai sukėlė skausmą ir išliko atmintyje kaip nemalonus prisiminimas. Kartais baimė gali būti ir dėl patirtos bausmės mokykloje ar dėl nemalonios patirties sėdint priešais įtakingus žmones. Tokia baimė gali pasireikšti gausiu prakaitavimu, kvėpavimo sutrikimu ir perdėtu nerimu.

Automatonofobija

Vaškinių figūrų, lėlyčių ir į žmogų panašių muliažų baimė. Negyvos būtybės kai kuriems žmonėms kelia nerimą ir baimę, tačiau jie patys to negali paaiškinti. Nemalonus jausmas, ir tiek. Visgi jokio specialaus gydymo tokiu atveju nereikia; tai labai normali baimė tikrai ne itin maloniam reiškiniui.

Aut. teisės: 15min.lt

(13)
(1)
(12)

Komentarai (0)