Kodėl „Facebook“ nėra mygtuko „nepatinka“?  (6)

„Facebook“ mygtukas „Patinka“ (angl. „Like“) yra tarsi socialinių tinklų eros ikona, o „nepatinka“ (angl. „dislike“) - interneto mitas. Tūkstančiai žmonių pasirašė internetines peticijas dėl jų sukūrimo, milijonai bent kartą pagalvojo, kad norėtų paspausti tokį mygtuką, tačiau panašu, kad tikimybė „Facebook“ išvysti tokį mygtuką lygi sulaukti „vidurinio piršto“ mygtuko.


Pasak „Patinka“ mygtuko sukūrėjo ir buvusio „Facebook“ technologijų vadovo Breto Tayloro, jei žmonės turėtų galimybę mygtuko paspaudimo parodyti, ką jie mano apie draugų nuotraukas, vaizdo įrašus ar būsenos atnaujinimus, tai turėtų „neigiamų pasekmių“.

Duodamas interviu „Tech Radar“ jis sakė, kad kuriant „Patinka“ mygtuką buvo diskutuojama apie galimybę įdiegti „nepatinka“ mygtuką, tačiau nuspręsta, kad tai galėtų nulemti per didelius pykčio protrūkius.

„Priežastis, dėl kurios mes sukūrėme „Patinka“ mygtuką, buvo ta, kad dažnai žmogus nori kažkaip sureaguoti į būsenos atnaujinimą, tačiau nežino, ką konkrečiai pasakyti. Dauguma komentatorių rašydavo žodžius „cool“ ar „wow, o „Patinka“ mygtukas leido jiems išreikšti šias emocijas. Mygtuko idėja nebuvo tik parodyti sentimentą“, – kalbėjo B. Tayloras.

Tačiau esą priešingas mygtukas veiktų visiškai kitaip ir tik paskatintų neigiamų emocijų pliūpsnį.

„Man atrodo, kad jeigu būtų sukurtas „Nepatinka“ mygtukas, žmonės pajustų galybę neigiamų socialinių jo aspektų, – kalbėjo B.Tayloras. – Jeigu norite išsakyti neigiamą emociją, greičiausiai jūs rašote komentarą, nes tai emocijai turite konkretų žodį. Aš nesakau, kad „Patinka“ mygtukas neturi trūkumų, tačiau su neigiamomis emocijomis viskas yra sudėtingiau.“

Aut. teisės: 15min.lt
(26)
(23)
(3)

Komentarai (6)