Kas nutinka mūsų kūnams, jei prieš miegą pasitikriname išmanųjį telefoną? (Video)  (0)

Anksčiau daryti moksliniai tyrimai byloja, kad tikrintis telefoną prieš einant miegoti nėra patartina, tačiau dauguma vis tiek tai daro. „Businessinsider“ komanda šįmet tiksliai paaiškino, ką toks elgesys daro mūsų kūnams ir smegenims, rašo Sciencealert.com.

Priežastis, dėl kurios tikrintis telefoną ar kitą elektroninį įrenginį prieš miegą nėra gerai, yra paros ritmas, kuris nustato, kada organizmas išskiria hormonus. Jį labai stipriai veikia gaunamas šviesos kiekis.

Taigi kai tikrinamės telefonus prieš eidami miegoti, iš ekrano sklindantys fotonai keliauja tiesiai į mūsų akis ir perduoda impulsą į smegenis neišskirti melatonino – hormono, kuris mus verčia jaustis pavargusiais. Todėl telefono ar kito ekraną turinčio įrenginio tikrinimas prieš miegą gali būti priežastimi, dėl kurios kai kuriems taip sunku užmigti.

Vis daugiau mokslininkų tyrimų parodo, koks svarbus žmonėms yra miegas. Miego metu ne tik pailsi mūsų neuronai, miegas taip pat palaiko glijos ląsteles, kurios būtinos norint išvalyti neurotoksinus ir paruošti smegenis dienos darbui.

Kai nepailsime, šios glijos ląstelės negali gerai funkcionuoti, todėl žmonės patiria dėmesio arba atminties sutrikimus. Be to, miego trūkumas turi didelės įtakos ir medžiagų apykaitai.

Aut. teisės: 15min.lt

(20)
(0)
(19)

Komentarai (0)