Atsispaudimai: kas bus, jeigu darysite juos kasdien?  (9)

Atsispaudimai – klasikinis, universalus ir, manoma, pats efektyviausias pratimas, kuris nepriklauso nuo vyraujančių mados tendencijų sporto pasaulyje. Taip teigti tikrai yra pagrindo: atsispaudimai reikalauja minimaliai laiko ir jokių pinigų ir tuo pačiu per trumpą laiką leidžia pasiekti akivaizdžių rezultatų.

Kas bus, jeigu darysite atsispaudimus kiekvieną dieną?

1. Sustiprinsite pilvo raumenis


Atsispaudimai – idealus pratimas pilvo raumenims, nes treniruoja visas pagrindines pilvo raumenų grupes: skersinius, tiesiuosius ir įstrižinius raumenis.

Netrukus jūs pastebėsite rezultatus. Ištreniruoti skersiniai pilvo raumenys leidžia lengviau pakelti sunkumus. Tiesieji – pagerina bendrą fizinę būklę, ypač darant šuolius. Be to, ištreniruoti tiesieji pilvo raumenys leidžia turėti daugelio taip trokštamas „šešias kaladėles/pagalvėles“. Stiprūs įstrižiniai pilvo raumenys leidžia atsikratyti juosmens skausmų ir lengviau judėti.

2. Sumažinsite nugaros ir stuburo traumos riziką


Atsispaudimai leidžia auginti raumenis ir tuo pačiu per daug neapkrauna stuburo ir klubų. Be to, atsispaudimai mažina nugaros skausmus, stiprina jos raumenis ir suteikia puikią atramą stuburui, ypač viršutinėje nugaros dalyje.

3. Pagreitinsite medžiagų apykaitą


Atsispaudimai – puikus būdas mesti iššūkį visam jūsų kūnui. Kiekvieną dieną atliekami atsispaudimai sudegina daugiau kalorijų negu pritūpimai ar atsilenkimai. Atsispaudimai sudegins daug energijos net tuo atveju, jeigu jūs propaguojate sėdimą gyvenimo būdą.

Tai ypač aktualu, jeigu daug dirbate prie kompiuterio. Be to, kasdien, nors ir po kelias minutes darydami atsispaudimus, pagreitinsite medžiagų apykaitą, kuri išliks greita visą dieną (net kai miegosite).

4. Pagerinsite laikyseną


Kaip ir buvo kalbėta, darant atsispaudimus, stiprinami visi pilvo raumenys, o tai padeda išlaikyti gražią, tiesią laikyseną.

Taip yra dėl to, nes ištreniruoti pilvo raumenys turi didžiulį poveikį kaklo, pečių, krūtinės ir nugaros būklei.

5. Patobulinsite pusiausvyros pojūtį


Kaip ilgai galite pastovėti ant vienos kojos? Jeigu tik kelias sekundes, tai rodo, kad turite silpnus pilvo raumenis. Kasdien daromi atsispaudimai – geriausias būdas tobulinti pusiausvyrą.

6. Pagerės lankstumas


Geras kūno lankstumas – viena pagrindinių priežasčių, kodėl reikėtų kasdien daryti atsispaudimus. Juk darant atsispaudimus, dirba kaklo, menčių, raktikaulio, kojų, klubų raumenys.

7. Pagerės bendra psichinė būklė


Atsispaudimai turi didelį poveikį nervų sistemai ir nuotaikai. Kaip tai veikia? Viskas labai paprasta. Kai jūs visą dieną sėdite darbe, jūsų raumenys būna įtempti, tinsta kojos, o pečiai pasidaro „sunkūs“.

Sėdint darbe prie stalo, apkraunami ne tik raumenys, bet ir nervų sistema. Atsispaudimai ramina nervus, užkerta kelią slogiai nuotaikai ir netgi depresijai.

Tiesa, atsispaudimus rekomenduojama daryti reguliariai, nors ir po kelias minutes per dieną.

Aut. teisės: 15min.lt

(183)
(15)
(168)

Komentarai (9)

Visi šio ciklo įrašai