Kur vyrai ir moterys nori, kad juos liestų kiti?  (0)

Ar kada svarstėte, ką daryti – paspausti kažkieno ranką ar jį apkabinti? Oksfordo universitetas sako turintis atsakymą, rašo „Time“.

Bendradarbiaudami su Suomijos Aalto universitetu, tyrėjai atliko didžiausio tokio tipo apklausą dėl priimtino fizinio kontakto. Rezultatai tikriausiai nenustebino – paaiškėjo, kad žmonėms nepatinka, kai nepažįstamieji liečia kur nors kitur nei rankas. Taip pat – moterys į fizinį kontaktą žiūri liberaliau nei vyrai. 

Tyrimo metu apklausta 1300 žmonių penkiose valstybėse – Didžiojoje Britanijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Rusijoje. Apklausos dalyvių paprašyta atsakyti, kur juos gali liesti partneris, draugas (tos pačios ir priešingos lyties), šeimos nariai ir nepažįstamieji, kad apklaustieji jaustųsi dėl to patogiai.

Atsakymai buvo suvesti į žmogaus kūno žemėlapius – kurias vietas paprastai galima liesti, kurias – ne. 

Rezultatai – gana akivaizdūs: tabu zonos yra lytinių organų sritys; kontaktas su motinomis abiejų lyčių respondentams yra labiau priimtinas nei su tėvais; tos pačios lyties draugai gali liesti daugiau nei priešingos. 

Taip pat nustatyta, kad esantys ryšiai (pvz., ar liečiantysis yra kraujo giminė) yra svarbiau nei bendravimo dažnumas. „Draugas, kurio esame kurį laiką nematę, vis tiek galėtų paliesti tas vietas, kurių negalėtų pažįstamasis, matomas kiekvieną dieną“, – aiškino vienas iš tyrėjų.

Raudonos zonos rodo, kur vyrai ir moterys atsakė, kad jų neturėtų liesti žmonės (iš eilės: partneris, draugė, draugas, motina, tėvas, sesuo, brolis, teta, dėdė, pusseserė, pusbrolis, pažįstamoji, pažįstamasis, nepažįstamoji, nepažįstamasis). Baltos ir geltonos zonos – vietos, kurias galima liesti. Mėlyna linija pažymėtos zonos – visiškas tabu.

Aut. teisės: 15min.lt

(20)
(25)
(-5)

Komentarai (0)