Kiek laiko organizme galima aptikti skirtingus narkotikus?  (6)

Narkotikų testas, jų likučius organizme gali aptikti ir po daugiau nei trijų mėnesiu ir tai nepriklauso nuo jų stiprumo, rašo businessinsider.com


Svarbu paminėti, narkotikai daro ilgalaikes pasekmes organizmui, o dažnai perdozavimai baigiasi mirtimi.

1. Alkoholis

Šlapime: nuo trijų iki penkių dienų.

Kraujyje: nuo 10 iki 12 valandų.

Plaukuose: iki 90 dienų. 

2. Amfetaminas

Šlapime: nuo vienos iki trijų dienų.

Kraujyje: apie 12 valandų.

Plaukuose: iki 90 dienų.

Šalutinis poveikis – kaip ir vartojant kitus narkotikus, pasibaigus poveikiui jūs patirsite abstinencijos sindromą. Didelės amfetaminų dozės gali sukelti paniką, paranoją ir haliucinacijas. Vartojant ilgą laiką gali išsivystyti „anfetaminine psichoze“ vadinama būsena, pasireiškianti šizofrenijos simptomais. Paranoja gali sukelti agresiją, jei galvosite, kad jums grasina arba jus persekioja.

Pavojus – amfetamininė psichozė gali tęstis ir nustojus vartoti narkotikus. Jei tapsite agresyvus, galite patekti į pavojingas situacijas. Pavojus leidžiantis į venas yra toks pats kaip ir kitų narkotikų, pavyzdžiui, heroino.

3. Kanapės

Šlapime: nuo septynių iki trisdešimties dienų.

Kraujyje: apie dvi savaites.

Plaukuose: iki 90 dienų.

Šalutinis poveikis – kanapės gali paveikti jūsų atmintį ir susikaupimą, išvarginti ir susilpninti motyvaciją. Jei jūs nesate pripratęs prie kanapių arba naudojate stipresniu poveikiu pasižyminčią rūšį, galite jausti nerimą, paniką ar jaustis sutrikęs. Galite patirti iliuzijas ir haliucinacijas.

Pavojus – daug žmonių mano, kad kanapės yra nepavojingas narkotikas. Tačiau tyrimai rodo, kad ilgalaikiams vartotojams gali būti sunku kontroliuoti kanapių vartojimą ir jie gali tapti priklausomais. Kanapių rūkymas padidina širdies ir vėžio (pvz., plaučių vėžio) susirgimų pavojų ir gali paveikti jūsų vaisingumą. Nežymių psichinės sveikatos sutrikimų turintiems žmonėms kanapių vartojimas gali sukelti šizofreniją. Airijoje kanapės yra antras labiausiai paplitęs svaigalas po alkoholio, aptinkamas išgėrusių vairuotojų organizmuose.

4. Kokainas

Šlapime: nuo trijų iki keturių dienų.

Kraujyje: nuo 1 iki 2 dienų.

Plaukuose: iki 90 dienų.

Šalutinis poveikis – dėl stipraus kokaino poveikio vartotojai dažnai trokšta jo vis daugiau. Didelės dozės gali jus išsekinti, sukelti nerimą ir depresiją, o kartais ir agresiją.

Pavojus – kokaino šniaukštimas gali sukelti ilgalaikius nosies sutrikimus. Kokaino vartojimas gali pažeisti jūsų širdį ir plaučius, o didelės dozės gali sukelti mirtį nuo širdies smūgio ar kraujo trombozės. Kokaino vartojimas kartu su alkoholiu padidina širdies smūgio ir mirties pavojų. Kokaino valgymas gali pažeisti jūsų žarnyno audinius. Poveikiui pasibaigus prasidėjusi depresija gali sukelti norą nusižudyti. Vartojant kokainą ilgą laiką ar per dideliais kiekiais jaudinantys pojūčiai pasikeičia ir jaučiamas nerimas, kankina nemiga ir netenkama svorio. Kai kuriems žmonėms išsivysto paranojinė psichozė ir jie gali tapti agresyvūs. Stiprus kokaino, o ypač kreko poreikis gali sukelti norą nuolat vartoti narkotikus ir jūs prarasite narkotikų vartojimo kontrolę.

5. Heroinas

Šlapime: nuo nuo trijų iki keturių dienų.

Kraujyje: iki 12 valandų.

Plaukuose: iki 90 dienų.

Šalutinis poveikis – heroino ir kitų opiatų (tokių kaip morfijus ir metadonas) šalutinis poveikis pasireiškia vidurių užkietėjimu ir pasunkėjusiu kvėpavimu. Didžiausias pavojus vartojant heroiną yra perdozavimas ir injekcijos.

Pavojus – gatvėse parduodamo heroino sudėtyje dažnai būna kitų medžiagų, pvz., cukraus, miltų, talko miltelių ir kitų narkotinių medžiagų. Nors šios medžiagos atrodo nekenksmingos, suleistos jos gali labai pakenkti jūsų organizmui – gali susidaryti kraujo krešuliai, abscesai ir gangrena. Per adatas plinta ŽIV, hepatitai B ir C. Reguliarus heroino naudojimas, ypač jei jis leidžiamas į venas, sukelia priklausomybę.

6. LSD

Šlapime: nuo vienos iki trijų dienų.

Kraujyje: nuo 1 iki 3 valandų.

Plaukuose: iki trijų dienų.

Pavojus – bloga 'kelionė' kai kuriems žmonėms gali sukelti psichinę ligą. Geros kelionės taip pat gali būti pavojingos, pavyzdžiui, jei jūs tikėsite, kad galite skristi ar eiti vandeniu. Praėjus savaitei ar netgi keletui mėnesių po 'kelionės' jums gali iškilti prisiminimai, kurių metu jausitės lyg trumpam sugrįžę į 'kelionę'. Šie sugrįžimai gali būti sekinantys.

'Stebuklingi grybai' yra gamtoje augantys haliucinogeniniai grybai. Juos galima valgyti žalius arba virtus, arba su arbata. 'Stebuklingų grybų' poveikis panašus į švelnesnę ir trumpesnę LSD 'kelionę'. Taip pat, kaip vartojant LSD, galite patirti blogas bauginančias 'keliones'. Taip pat yra tikimybė, kad per klaidą suvalgysite nuodingus grybus, manydami, jog tai 'stebuklingi grybai'.

7. Ekstazis („ratai“)

Šlapime: nuo trijų iki keturių dienų.

Kraujyje: nuo vienos iki dviejų dienų.

Plaukuose: iki 90 dienų

Šalutinis poveikis – gali pakilti jūsų kūno temperatūra, kraujo spaudimas ir pagreitėti širdies plakimas. Taip pat gali atsirasti raumenų skausmas, pykinimas, žandikaulių traukuliai ir griežimas dantimis. Galite prakaituoti, drebėti ir patirti padidėjusį širdies plakimą. Jūs galite jausti dehidrataciją, sutrikimą ir nuovargį.

Pavojus – dauguma legalių narkotinių medžiagų yra išbandomos su gyvūnais, tačiau ekstazis bandomas su žmonėmis. Tyrimai parodė, kad reguliariai šiuos narkotikus savaitgaliais vartojantys asmenys savaitės viduryje patiria kelias dienas trunkančią sekinančią abstinenciją ir depresiją. Visas ilgalaikis poveikis gali išaiškėti tik po daugelio metų, tačiau kai kuriems vartotojams vėliau gali iškilti psichinių sveikatos sutrikimų pavojus. Mirtys nuo ekstazio yra retos, tačiau gali įvykti nuo šilumos smūgio, širdies ar astmos priepuolio.  

8. Metamfetaminas

Šlapime: nuo trijų iki šešių dienų.

Kraujyje: nuo 24 iki 36 valandų.

Plaukuose: iki 90 dienų

Aut. teisės: TV3
TV3
(68)
(34)
(34)

Komentarai (6)