Paskutinė Adolfo Hitlerio nuotrauka ir paslaptingos teorijos apie jo tikrąjį likimą  (5)

Tai istorinė nuotrauka, daryta iki Adolfo Hitlerio savižudybės likus dviems dienoms. 1945 metų balandžio 28 dieną daryta nuotrauka yra ir paskutinė žinoma fotografija, kurioje užfiksuotas nacių vadas.

Fotografijoje matoma, kaip iš savo bunkerio Berlyne išėjęs A.Hitleris žvelgdamas į tolį vertina sąjungininkų atakų padarytą žalą. Kaip rašo „Business Insider“, šalia nacių vado stovi vienas iš SS karių.

Kas šios nuotraukos autorius – neskelbiama.

1945 metų balandžio 30 dieną A.Hitleris pripažino, kad Vokietijos jau neįmanoma išgelbėti, Antrasis pasaulinis karas pralaimėtas, o valdžia slysta iš jo rankų.

Nacių vadas tuomet susirūpino asmeniniu gyvenimu – būdamas bunkeryje vedė ilgametę draugę Evą Braun, kurią vėliau privertė nusižudyti. Ji išgėrė cianido kapsulę, o A.Hitleris nusišovė kramtydamas tokią pat kapsulę. Jis padarė tai, ką rekomendavo A.Hitlerio asmeninis gydytojas.

Gyvenimas po A.Hitlerio

Pirma žinia apie A.Hitlerio mirtį pasaulį pasiekė iš Vokietijos. Gegužės 1-ąją radijo stotis „Reichssender Hamburg“ nutraukė įprastą programą ir paskelbė, kad netrukus paskelbs svarbią naujieną.

Po dramatiško muzikinio intarpo eteryje pasigirdo admirolo Karlo Donitzo, kurį A.Hitleris paskelbė savo įpėdiniu, balsas. Jis paskelbė, kad A.Hitleris mirė, ir paragino žmones apraudoti jų fiurerį.

Apie nacių vado savižudybę sovietų vadas Josifas Stalinas sužinojo praėjus maždaug trylikai valandų, tačiau sunkiai galėjo tuo patikėti ir nurodė, kad turi būti rastas A.Hitlerio kūnas.

Ankstų gegužės 2-osios rytą sovietai užėmė Reicho kanceliariją, kurioje A.Hitleris praleido paskutines gyvenimo dienas. Vėliau tą pačią dieną specialieji sovietų agentai rado A.Hitlerio, E.Braun ir dviejų šunų kūnus.

Nenorėjo patikėti

J.Stalinas atsargiai vertino žinią, kad A.Hitleris nusižudė, dėl to šios naujienos paskelbimą Sovietų Sąjungoje atidėjo.

Sovietai iš pradžių manė, kad A.Hitleris nenusižudė, o pabėgo. Jam galimai prieglobstį suteikė viena iš Vakarų valstybių.

Šios abejonės palietė ir Vakarų valstybes. Per 1945 metų vasarą vykusią Potsdamo konferenciją, kurioje buvo svarstomas Vokietijos ateities klausimas, JAV prezidentas Harry Trumanas paklausė J.Stalino – ar tikrai A.Hitleris negyvas? Į šį klausimą J.Stalinas atsakė vienu žodžiu: „Ne“.

Tačiau jau tuo metu J.Stalinas žinojo, kad tai yra tiesa. Nacių vado ir jo žmonos mirtį buvo patvirtinęs odontologas, kuris tai nustatė patikrinęs A.Hitlerio ir E.Braun dantis. Jie sutapo su turima informacija apie nacių vado dantų būklę.

Sąmokslo teorijos

A.Hitlerio mirtis apipinta sąmokslo teorijomis. Oficialiai pateikiama versija – savižudybė. Tačiau nėra nei vieno liudininko, kuris savo akimis tai būtų matęs.Dar viena versija rodo, kad A.Hitleris buvo nužudytas, o jo savižudybė buvo sukurta kaip priedanga.

Tačiau bene populiariausia sąmokslo teorija sako, kad A.Hitleris iš tiesų pabėgo, o šiam pabėgimui naciai rengėsi nuo 1943 metų. Teigiama, kad diktatorius galėjo pasprukti į Argentiną, kurioje jau prieš kurį laiką buvo pradėtas pirkti nekilnojamasis turtas, atidarinėjamos sąskaitos.

Šių sąmokslo teorijų pagrindas – faktų trūkumas. Mat su A.Hitlerio kūnu nebuvo atlikti detalūs DNR tyrimai, jis išoriškai menkai apžiūrėtas, o vėliau jo ir E.Braun kūnai, arba į juos panašūs kūnai, rasti sudeginti.

Aut. teisės: 15min.lt

(59)
(11)
(48)

Komentarai (5)