Į Norilską ateina vasara... Taip jis atrodė iki vasaros likus 4 dienoms (Foto)  (1)

Norilskas Rusijoje – ne tik slaptas (tiksliau, uždraustas užsieniečiams), bet ir gan didelis miestas. Jame gyvena apie 150 tūkst. žmonių. Jis yra labiausiai į šiaurę nutolęs pasaulio didmiestis. Visai pelnytai jis vadinamas ir šalčiausiu miestu pasaulyje.

Norilskas yra vienas labiausiai užterštų pasaulio miestų. Daugelis jo gyventojų dirba kalnakasybos pramonėje – nikelio rūdos kasyklose. Nikelis lydomas čia pat, mieste – iš čia ir milžiniška tarša. Skaičiuojama, kad apie 1 proc. viso pasaulio sieros dioksido į atmosferą patenka iš Norilsko metalurgijos kombinatų.

Norilskas yra ir bene šalčiausias miestas planetoje. Jis yra vienas iš trijų miestų, kurie įsikūrę tundroje ir kuriuos sniegas dengia 250-270 dienų per metus. Nesninga čia tik 110-130 dienų per metus.

Štai kaip atrodo Norilskas į langus beldžiantis vasarai – paskutinėmis gegužės dienomis. Šie kadrai fotografuoti gegužės 27 d. – likus 4 dienoms iki kalendorinės vasaros.

Tiesa, vasara į Norilską anksčiau ar vėliau ateis. Tačiau labai trumpam – vos kelioms savaitėms. Vidutinė oro temperatūra gegužę Norilske siekia -1,7 laipsnio. Sunku patikėti, bet antroje birželio pusėje temperatūra čia pakyla ir iki +20 ar net +25 laipsnių. Liepą vidutinė oro temperatūra šokteli iki +18,2 laipsnio. Absoliutus šilumos maksimumas šiame mieste liepos mėnesį yra siekęs +32 laipsnius.

Tiesa, miestas vasaros dienomis dažnai skendi smoge, kurio neišsklaido nė rūgštūs vasaros lietūs.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(75)
(8)
(67)

Komentarai (1)