Apendiksai, bambagyslės ir straubliai: keistos valstybių teritorijų ataugos žemėlapyje (Video)  (1)

Įsižiūrėję atidžiau, politiniame žemėlapyje pamatysite keistų dalykų. Sužinosite pavadinimus valstybių, apie kurias galbūt nė nesate girdėję, pamatysite negirdėtų salų, jūrų ir pan. Bet galbūt labiausiai nustebins kai kurių valstybių teritorijų ypatumai. Pasirodo, kai kurios valstybės turi sunkiai paaiškinamų teritorinių ataugų. Lietuviška Kuršių nerija šalia jų – niekis. Iš kur tokios ataugos?

Daugeliu atveju jos valstybių teritorijas ištampė kolonializmo epochos metu. Daugybė tų nelogiškų pridūrimų atsirado kaip tik tada. Bet nebūtinai.

Štai Italija turi žavingą Triesto apendiksą. Azijoje – teritorinė Indijos abrakadabra, susidariusi dar iš Britų Indijos laikų.

Savo apendiksą (Vakhano koridorių) turi ir Afganistanas. Šį darinį derėtų vadinti ne apendiksu, o bambagysle, jungiančia Afganistaną su... neįtikėtina, tačiau Kinija. Ši bambagyslė susidarė irgi dėl kolonialistinių paskatų.

O žvilgtelėję į Afriką, rasite Belgijos kolonija kadaise buvusią Kongo Demokratinę Respubliką su net dviem keistais atsišakojimais.

Galiausiai – "straublėtoji" Namibija su visą valstybės vaizdą drastiškai keičiančia 450 km ilgio ir atauga rytinėje šalies dalyje, kuri vadinama Kaprivio juosta. Pasirodo, straubliu šią ataugą vadinti būtų tikrai tikslinga, mat ji buvo išsiderėta kaip prieiga prie Zambezės upės.

Daugiau informacijos – šiame vaizdo siužete:

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(12)
(9)
(3)

Komentarai (1)