Pasaulio sveikatos organizacijos atstovas pateikė bauginančius duomenis apie lietuvius ir paragino atsipeikėti: pirmaujame taip stipriai, kad baugu  (106)

Antradienį Vilniuje viešėjo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono biuro Lėtinių neinfekcinių ligų ir sveikatos stiprinimo viso gyvenimo laikotarpiu departamento direktorius dr. Gaudenas Galea. Kalbėdamas apie Lietuvos ir kitų šalių statistiką, jis pažymėjo, kad, kaip rodo praeitų metų duomenys, lietuviai suvartoja daugiausia alkoholio pasaulyje.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2017-05-21 Pasaulio sveikatos organizacijos atstovas pateikė bauginančius duomenis apie lietuvius ir paragino atsipeikėti: pirmaujame taip stipriai, kad baugu  (106)

PSO atstovas pristatė pagrindinius, su alkoholio vartojimu susijusius, statistinius duomenis, kurie Lietuvoje ypatingai prasti.

Pasak G. Galea, šiuo metu Lietuva pirmauja ne tik Europoje, bet ir pasaulyje pagal suvartojamo alkoholio kiekį.

Be to, šalis patenka į dešimtuką šalių, kur daugiausia kepenų cirozės atvejų ir į ketvertuką šalių, kuriose daugiausia su alkoholio vartojimu susijusių vėžio atvejų.

Kol kitur alkoholio vartojimo kiekiai mažėja, šalių grupėje, kuriai priklauso ir Lietuva, jie laikosi stabiliai ar net auga. Be to, Lietuvoje ypač didelis 30–69 metų vyrų mirtingumas.

„Pagal statistiką, kone kiekvienas, sėdintis aplink šį stalą, turime bent po vieną pažįstamą vyrą, kuris tokio amžiaus jau miręs nuo širdies ligų, insulto, diabeto“, – sakė G. Galea Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos posėdyje.

Dr. G. Galea nuomone, yra trys efektyviausios priemonės kovai su dideliu alkoholio vartojimu ir jo keliama žala: alkoholio prieinamumo mažinimas, alkoholio rinkodaros kontrolė ir kainų politika. Svečias rėmėsi šalių, kurios taip pat susidūrė su šia problema, praktika, teigiama LVŽS frakcijos pranešime žiniasklaidai.

„Rusijos, kaip daug alkoholio suvartojančios šalies, stereotipas gajus iki šiol, tačiau prieš beveik dešimtmetį šioje šalyje buvo priimta eilė teisės aktų, susijusių su alkoholio kainų kėlimu, prieinamumo mažinimu ir t. t. Nuo tada suvartojimo alkoholio kiekis čia stabiliai mažėja. Baltarusija taip pat kažkada buvo daugiausiai alkoholio suvartojanti šalis. Tačiau dėtos didelės pastangos ir šie kiekiai mažėjo. Aš tikiu, kad Lietuva gali pasiekti teigiamų rezultatų. Todėl labai palaikau visas jūsų iniciatyvas, nes būtent tokie žingsniai ir yra efektyviausi“, – kalbėjo PSO atstovas.  

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(68)
(26)
(42)

Komentarai (106)