Atrodo kaip vaiduokliška pabaisa iš vandenyno gelmių: mokslininkai aptiko keistą beveidę žuvį (Video)  ()

Mokslininkai rado mįslingąją „beveidę“ žuvį dalyvaudami giliuosius vandenis tyrinėjančioje ekspedicijoje Australijoje.


Ši rūšis buvo ilgą laiką nematyta – tyrėjams jos nepavyko pamatyti ilgiau nei šimtmetį per anksčiau vykusias panašaus tipo ekspedicijas.

Pastarosios ekspedicijos metu buvo pasiektas beveik 4 km gylis, rašo telegraph.co.uk. Tyrėjai mano, kad 40 cm žuvis priklauso tai pačiai rūšiai, kuri buvo sugauta per mokslinę ekspediciją dar 1870-aisiais.

Žuvies sandara yra neįprasta: ne tik ji neturi žuviai būdingų „veido“ bruožų, bet ir jos burna kūne yra žemiau, nei žuvies širdis, tad susidaro įspūdis, kad žuvis yra „beveidė“, kai į ją žiūrima iš šono.

„Ši žuvis turi šnerves ir burną, bet ne veidą, - sakė Australijos Viktorijos muziejaus atstovas Di Bray „ABC News“. - Panašu, kad ji turi akis kiek giliau, bet praktiškai jų nesimato.“

Beveidė žuvis video reportaže

Per dvi savaites trukusią ekspediciją tyrėjai rado ir daugiau keistų padarų, kurių keli – ryškiai raudonas smailas akmenų krabas, toksiški ežiai, giliavandeniai unguriai ir dideli jūros vorai.

„Viskas ten, triuškinančioje gilumoje, gyvena tamsoje ir šaltyje, tad daugelis padarų turi didelius geluonis ir neturi akių, o savo grobį medžioja pagal jų skleidžiamą kvapą“, - sakė ekspedicijai vadovaujantis mokslininkas Timas O'Hara kanalui „Nine News“.

Aut. teisės: delfi.lt
(22)
(0)
(22)

Komentarai ()