Anglai liko kvailio vietoje? Per žioplumą skiria didžiules pinigų sumas... Islamo valstybei  ()

Jungtinės Karalystės Vyriausybė paviešino informaciją, kuri sukrėtė daugelį gyventojų. Pasirodo, tūkstančiai Britanijos gyventojų savanoriškai finansuoja teroristus, patys to nesuvokdami. JK Vidaus reikalų ministerija perspėjo JK gyventojus, kad jie patys kasmet skiria šimtus tūkstančių svarų sterlingų ekstremistų organizacijoms finansuoti, praneša „The Independent“.


Pasak Vidaus reikalų ministrės Amber Rudd, „dažniausiai pasitaikanti finansinė parama islamistų ekstremistų organizacijoms – mažomis, anoniminėmis dotacijomis, paprastai suteiktomis nežinomoms labdaros organizacijoms pasibeldus į žmonių namų duris ar sustabdžius gatvėje“.

Kai kuriais atvejais šios labdaros organizacijomis apsimetusios įstaigos sulaukia šimto tūkstančių svarų sterlingų aukų per metus.

„Tai yra pagrindinis „Islamo valstybės“ pajamų šaltinis“, - patvirtino Amber Rudd.

Tačiau paviešinti šių organizacijų pavadinimus A. Rudd atsisakė teigdama, kad tai kelia pavojų valstybės ir privačių asmenų informacijos saugumui.

Tuo tarpu kritikai pasipiktino, kad JK žmonės turi teisę žinoti, jei jie netyčiomis rėmė teroristines organizacijas.

Taip pat pasirodė spėjimų, kad sąrašas paviešintas nebuvo dėl to, kad pati Didžiosios Britanijos Vyriausybė skyrė nemažas pinigų sumas, kurios pateko į teroristų rankas.

Aut. teisės: Tiesa
Tiesa
(20)
(8)
(12)

Komentarai ()