Ar žinote, kas tai yra tulžies fermos? Tūkstančiai gyvūnų, pasmerktų žiauriam likimui (Video)  ()

Vieni fermose auginas vištas, kiti kiaules ar karves... bet, pasirodo, pasaulyje yra fermų, kuriose auginamos meškos. Ir tik tam, kad vėliau būtų išpjauta jų tulžis dėl liaudies medicinos bei maisto. Laimė, vienoje iš meškas taip kankinančių šalių imtasi su tuo kovoti.


Laisvėje tikros miškų galiūnės, o čia – Vietnamo meškų fermų narvuose – tik aukos.

Ir viskas tik dėl menkos tulžies pūslės, kuri naudojama Vietnamo liaudies medicinoje.

Tulžį išpjovus, gyvūnas tiesiog įmetamas atgal į narvą. Tokios meškos likimas – daugiausia 10 m. gyvenimo vietoje 30-ies, jei ji gyventų normaliai laisvėje.

Skelbiama, kad nelegaliose Vietnamo vadinamosiose tulžies fermose dabar taip uždarytos per 1000 meškų.

Tarptautinės gyvūnų apsaugos organizacijos džiaugiasi pagaliau pasirašiusios su valdžia memorandumą, pagal kurį iki 2020 m. tokių fermų turėtų nelikti.

„Tai istorinė diena. Vietnamas tapo pirma šalimi pasaulyje, visiškai uždraudusia tulžies fermas. Pagaliau šalies valdžia rodo valią išties panaikinti fermas ir padėti daugiau nei 1000-iui meškų, laikomų narvuose“, - sako gyvūnų apsaugos organizacijos vadovė Jill Robinson.

Belieka tikėtis, kad tokių fermų Vietname išties nebeliks. Tiesa, Vietnamo meškų fermos – tik ledkalnio viršūnė. Skelbiama, kad kone 10 kartų daugiau tokių fermų yra kaimyninėje Kinijoje – ten net 10 tūkst. meškų narvuose laukia baisios operacijos, arba jau mirties nuo infekcijos ar bado.

Aut. teisės: TV3
TV3
(10)
(1)
(9)

Komentarai ()