7 ženklai, išduodantys, kad esate protingesni už vidutinį žmogų - ar jus maitino krūtimi?  (5)

Visi norime būti protingi. Geriausia, jei mūsų intelektas yra aukščiau žmonijos vidurkio - taip jausimės geriau ir pasieksime daugiau. Tačiau esame mokomi kuklumo ir per daug gerai apie save negalvoti. Visgi, yra keletas ženklų, kuriuos nurodo mokslininkai, išduodančių, kad jūsų intelektas gali būti aukštesnis už žmonijos vidurkį.

1. Esate pirmas vaikas šeimoje

Jau esame apie tai rašę. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, pirmagimiai daugeliu atvejų pasiekia daugiau nei jaunesni jų broliai ir sesės. Mokslininkai spėja, kad taip yra todėl, kad jie privalo augti tarp suaugusiųjų, kai jaunesni vaikai jau auga su kitais vaikais. Tėvai pirmagimiams taip pat dažnai skiria daugiau dėmesio. Dažnai to pasėkmės yra aiškiai pastebimos - pirmagimiai pasiekia daugiau ir yra protingesni.

2. Esate kairiarankis

Ne vienas tyrimas atskleidė, kad kairiarankiai pasižymi geresniais protiniais sugebėjimais, lankstumu ir turi didesnę darbinę atmintį. Dažnai jie pasižymi ir geresniu kūrybišku mąstymu.

3. Grojate kokiu nors instrumentu

Mokslininkai renka vis aiškesnius įrodymus, kad muzikantų smegenys yra kitokios nei tų, kurie niekuo negroja. Grojimas kokiu instrumentu yra įgūdis, kuris padeda vystytis smegenims. Padidėję centrai yra reikalingi ne tik muzikai, bet ir kitiems darbams bei atminčiai.

4. Buvote maitinamas krūtimi

Vienas ilgas tyrimas Brazilijoje, kuriame dalyvavo 6000 žmonių nuo gimimo iki 30 metų amžiaus, parodė, kad tie, kurie buvo maitinami krūtimi, tapo sėkmingesniais, uždirba daugiau pinigų ir yra protingesni. Vienas testas aiškiai parodė atotrūkį tarp tų, kurie buvo maitinami krūtimi, ir tų, kurie tokios privilegijos neturėjo.

5. Miegoti einate vėlai

Madrido Universiteto tyrimas parodė, kad tie, kurie miegoti eina labai vėlai, turi didesnį IQ, daugiau uždirba ir gyvena kur kas patogiau. Tačiau džiaugtis reikėtų ne visiems - šis ryšys tarp ėjimo miegoti laiko ir intelekto aptiktas tik tuose žmonėse, kurie ilgai mokosi ar dirba.

6. Esate labai smalsus

Visi vaikai yra labai smalsūs - tai vaiko sveikatos požymis. Tačiau suaugę žmonės šią savybę dažnai praranda. Pats Einšteinas manė, kad nėra talentingas ir pasižymi tik aistringu smalsumu. Vienas tyrimas parodė, kad smalsesni žmonės mąsto labiau kūrybiškai, per laiką surenka daugiau žinių ir iš esmės yra protingesni.

7. Juodas humoro jausmas

Jei juokiatės ir pačių baisiausių, šlykščiausių juokų, gali būti, kad esate ne keistuolis, o tiesiog labai protingas. Į šį apibūdinimą įeina ir juokimąsis iš kitų nelaimės. Vienas tyrimas parodė, kad juodą humoro jausmą turintys žmonės yra protingesni, turi geresnius verbalinius įgūdžius, yra geriau išsilavinę, mažiau pikti ir agresyvūs.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(24)
(23)
(1)

Komentarai (5)