Kaip veiksmo filme - paviešintas Šiaurės Korėjos kario pabėgimo į Pietų Korėją vaizdo įrašas (Video)  (5)

Jungtinių Tautų vadavietė Seule paviešino Šiaurės Korėjos kario pabėgimo į Pietų Korėjos teritoriją vaizdo įrašą. Pabėgimą karys įvykdė lapkričio 13-ąją, jo metu jis buvo šešis kartus pašautas, tačiau sugebėjo išgyventi ir prasibrauti į pietų korėjiečių kontroliuojamą teritoriją, o šiuo metu yra gydomas Seulo ligoninėje.

Beveik septynių minučių vaizdo įraše matyti, kad pabėgėlis iš pradžių važiavo visureigiu, tačiau vėliau automobilis nuvažiavo į pakelę netoli sienos su Pietų Korėja. Tuo metu ją persekioti metėsi Šiaurės Korėjos pasieniečiai.

Karys išlipo iš mašinos ir metėsi į pasienio pusę. Jis sugebėjo pasprukti nuo kelių ginkluotų buvusių bendražygių, kurie atsidūrė šalia automobilio. Į jį pradėjo šaudyti, šis momentas taip pat užfiksuotas vaizdo įraše. Taip pat buvo parodytas IR kamerų užfiksuota sunkiai sužeisto kario gelbėjimo operacija pasienio zonoje.

Veiksmo filmą primenantis dezertyro pabėgimas

Anksčiau buvo skelbiama, kad į karį buvo šaudyta ne mažiau keturiasdešimties kartų. Jokios informacijos, kodėl jis ryžosi bėgti ir kaip planavo pabėgimą, kol kas nebuvo paviešinta.

Yra žinoma tik tiek, kad kario būklė buvo apibūdinama kaip sunki, atsigauti po daugybinių sužeidimų jam trukdo dar ir silpna bendra jo sveikatos būklė – kario organizme buvo aptiktos „visos įmanomos parazitų rūšys“, įskaitant ir tas, kurių Pietų Korėjos medikai net nėra iki tol matę.

Pabėgimai iš Šiaurės Korėjos į Pietų Korėją per itin saugomą pasienio ruožą yra itin reti ir dažnai baigiasi nesėkmėmis: dažniausiai šiaurės korėjiečiai bando pabėgti per ne taip akylai saugomą sieną su Kinija.

Aut. teisės: TV3
TV3

(18)
(2)
(16)

Komentarai (5)