Pasisekė ar gerai pasistengėme? COVID-19 pandemija Lietuvą paveikė mažiau nei kitas Europos valstybes  (7)

Vasario pabaigoje Lietuvą pasiekęs koronavirusas mūsų šalį neigiamai paveikė mažiau nei kitas valstybes. Galime džiaugtis, kad mūsų sergamumo ir mirštamumo rodikliai nuo COVID-19 ligos yra tarp geriausių Europoje.


Lietuvos epidemiologus ypač džiugina pastarųjų dviejų savaičių Lietuvos sergamumo rodikliai, kurie yra labai svarbūs, vertinant šalies pažangą kovoje su koronavirusu.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė pirmadienį pristatė Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenis, kaip Lietuva atrodo Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių kontekste, kartu apžvelgė kai kurių kitų Senojo žemyno šalių situaciją.

Nors daugiausia skelbta apie nerimą kėlusį gyventojų sergamumą ir mirtingumą nuo COVID-19 Italijoje ir Ispanijoje, didžiausias sergamumo rodiklis, pasirodo, fiksuojamas Liuksemburge.

„Didelis sergamumas šioje šalyje gali būti paaiškinamas tam tikrais šios šalies gyventojų sudėties ir darbo rinkos ypatumais. Didžioji dalis žmonių ten yra atvykę iš kitų šalių“, – aiškino R.Lingienė.

Dvylikoje EEE valstybių COVID-19 ligos rodiklis 100 tūkstančių gyventojų neviršija šimto. Lietuvoje yra mažiau nei 58 atvejai 100 tūkstančių gyventojų.

„Norėjau atkreipti dėmesį į dar vieną šalį, apie kurią dažnai kalbama, kuri pati save pozicionuoja labai teigiamai, bet yra įvairių nuomonių. Tai yra Švedija. Švedijoje gyventojų sergamumo rodiklis yra 526 atvejai 100 tūkstančių gyventojų. Ji ne ką nusileidžia Italijai, kuri tikrai yra ne pats geriausias pavyzdys Europoje“, – pastebėjo R.Lingienė.

Skaitomiausi Naujausi

Komentuodama mirtingumo rodiklius Europoje, specialistė pasidžiaugė, kad Lietuvos mirtingumo skaičiai yra nuteikiantys pozityviai. Lietuvoje tenka 2,3 mirties nuo koronaviruso atvejo 100 tūkstančių gyventojų.

„Taigi esame prie pirmaujančių gerąja prasme šalių. O didieji mirtingumo rodikliai yra Belgijoje, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Italijoje“, – vardijo R.Lingienė.

Vertinant 14 pastarųjų dienų sergamumo COVID-19 liga rodiklius, pagal kuriuos epidemiologai sprendžia apie koronaviruso situacijos suvaldymo pažangą šalyje ir tam tikrų priemonių sugriežtinimo ar atlaisvinimo galimybę, anot R.Lingienės, esame ypatingai optimistinėje pozicijoje.

„Pas mus per šį laikotarpį yra rodiklis tik 5,9 atvejo šimtui tūkstančių gyventojų. Pagal šį rodiklį mes geriau atrodome už mūsų kaimynes Latviją, Estiją ir Lenkiją. Švedija šioje vietoje atrodo labai ne kaip, deja“, – sakė R.Lingienė.

Nepaisant ypač palankių rodiklių, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga siūlys, kad karantinas Lietuvoje bus pratęstas ir vasarą.

Šiuo metu karantinas paskelbtas iki gegužės 31-osios. Ar jis bus pratęstas ir toliau, trečiadienį spręs Vyriausybė.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
Autoriai: Giedrė Balčiūtė
(4)
(2)
(2)

Komentarai (7)

Susijusios žymos: