Seksas gali būti ne tik malonus, bet ir pavojingas: urologas papasakojo apie dažniausias traumas sekso metu – pasitaiko ir labai keistų atvejų  ()

Seksas gali būti ne tik malonus, bet ir pavojingas sveikatai. Gydytojas urologas Marius Anglickis papasakojo, kokių pasitaiko traumų sekso metu ir kaip reikėtų elgtis, kad jų būtų išvengta.


„Lytinių santykių metu pasitaiko pačių įvairiausių traumų ar nesėkmių, – sako urologas. M. Anglickis. –

Pradedant tokiomis kaip lytinių organų sužalojimai įvairiais sekso žaislais, dantimis ir baigiant „pasimetusiais“ vibratoriais tiesioje žarnoje, „pasimetusiais“ pieštukais, teptukais, žvejybiniu valu varpoje ar varpos lūžiais.“

Gydytojas sako, kad beveik visos traumos ne juokais išgąsdina abu partnerius.

„Viena dažniausių tokių traumų – varpos pasaitėlio plyšimas lytinių santykių metu. Ši trauma dažniausiai įvyksta vyrams, kurių nuo gimimo varpos pasaitėlis labai trumpas, – sakė urologas.

– Aktyvesnių lytinių santykių metu varpos odelė plyšta ir dažnai prasideda labai intensyvus kraujavimas iš varpos.

Būna, kad perbalę vyrai į priėmimo kambarį žiemos metu atlekia vienais apatiniais ar alpstančius už parankės atveda draugės.

Dėl šios priežasties vyrams su trumpu varpos pasaitėliu visada rekomenduoju jį pailginti chirurginiu būdu. Labai greita ir nesudėtinga operacija – pasaitėlio plastika leidžia išvengti nereikalingo streso.“

Kiekviena trauma gydoma individualiai

Gydytojas sako, kad traumos rimtumas labai dažnai priklauso nuo žmogaus, kuriam atsitiko didesnė ar mažesnė nelaimė, požiūrio.

„Vienas alpsta tik pamatęs nedidelę pjautinę žaizdelę, o kitas į priėmimo kambarį atsineša nupjautus tris pirštus ir šaltai reaguoja, tarsi nieko nebūtų nutikę“, – sako gydytojas M. Anglickis ir priduria, kad kiekviena trauma yra gydoma individualiai, tai priklauso nuo traumos pobūdžio ir laipsnio.

Skaitomiausi Naujausi

Gydytojas aiškina, kad dauguma kraujavimų iš pasaitėlio sustoja savaime.

„Kai kada pacientai net agresyviai reaguoja, kai pasakai, kad nieko baisaus, gali eiti namo. Reikalauja, kad būtų hospitalizuoti į ligoninę, nes vos mirtinai nenukraujavo“, – sakė urologas M. Anglickis.

Varpos lūžis – retas, bet pavojingas

O varpos lūžis, sako gydytojas, yra pavojinga, tačiau labai reta būklė. „Dažniausiai lūžus varpai atliekama skubi operacija“, – sakė urologas.

Dauguma žinduolių varpoje turi kaulą. Tik keletas žinduolių, tarp jų ir žmogus, tokio kaulo neturi.

„Norint suprasti, kaip įvyksta erekcija ir varpos lūžis, būtina suprasti erekcijos mechanizmą. Labai supaprastinus, galima sakyti, kad vyro varpa sudaryta iš trijų cilindrų. Du cilindrai šiek tiek didesni, o mažesnis gaubia šlaplę. Tuos cilindrus gaubia vadinamasis apsauginis sluoksnis – balzganasis dangalas. Susijaudinus į šiuos cilindrus pribėga kraujo. Prasidėjus erekcijai, į varpą daugiau priplūsta arterinio kraujo ir išteka mažiau veninio. Varpa padidėja ir sustandėja. Įvyksta erekcija, – aiškina gydytojas.

– Normalus jūsų kraujo spaudimas 120/80 mmHg. Kraujo spaudimui pakilus daugiau nei 200 mmHg labai padidėja kraujagyslių plyšimo ir kraujo išsiliejimo rizika. O varpoje erekcijos metu spaudimas pakyla net iki 1500 mmHg. Ramybės būsenos balzganasis dangalas yra 2 mm, o erekcijos metu suplonėja iki 0,5 mm. Grubesnių lytinių santykių metu arba varpai „atsitrenkus“ į partnerės tarpvietę gali plyšti balzganasis dangalas. Dažniausiai vyrai staiga pajunta stiprų skausmą ir beveik visi sako, kad išgirdo garsų trakšt.“

Gydytojas sako, kad varpos lūžis yra grėsminga būklė, dažniausiai reikia kuo skubiau operuoti. Ilgalaikės komplikacijos gali būti varpos surandėjimas, nulinkimas, erekcijos sutrikimai, sutrikęs šlapinimasis.

Urologas teigia, kad dažniausiai varpa lūžta mylintis šuniuko poza arba poza, kai moteris viršuje.

„Viena klinikinė studija parodė, kad vyrų varpos dažniau lūžta stresinėse situacijose. Dažniausiai varpa lūžta lytinių santykių metu, tačiau iki 25 proc. lūžių įvyksta masturbuojantis, – pasakojo gydytojas M. Anglickis.

– Nors varpa gali lūžti bet kuriame pasaulio kampelyje, tačiau daugiausia varpos lūžių įvyksta Irano Kermanšaho regione dėl Vakaruose mažai žinomos „taqaandan“ tradicijos. Kurdų kalba tai reiškia „kliktelėjimas“.

Vyras erekcijos būsenos varpą tvirtai suima už viršūnės ir nulenkia į vieną pusę. Netrukus pasigirsta trakštelėjimas ir erekcija atslūgsta. Daug vyrų tai daro dėl senų tradicijų, dalis jaučia malonumą dėl staiga prapuolusios erekcijos, dalis nori išsaugoti vyriškumą, o kiti tai daro dėl sportinio azarto ir malonaus ausiai trakštelėjimo. Keisčiausia, kad dauguma vyrų šią tradiciją apibūdina kaip skausmingą. Nors tai – plačiai įsišaknijusi tradicija, Irane galioja tie patys fizikos dėsniai. Dėl to labai daug vyrų kreipiasi į priėmimo skyrių dėl varpos lūžio. Viename tyrime nurodoma, kad iš visų į ligoninę besikreipusių vyrų net 40 proc. atvyko dėl nenusisekusios „taqaandan“ tradicijos propagavimo.“

Aut. teisės: delfi.lt
Autoriai: Žiedūnė Juškytė
(9)
(1)
(8)

Komentarai ()