Sunku gerai išsimiegoti ir nežinote, kodėl? Štai 5 maisto produktai, kurie kenkia jūsų miegui  (2)

Miegas žmogui yra labai svarbus. Miegodami mes gyjame, konsoliduojasi mūsų prisiminimai, išsivalo smegenys. Mes pailsime ir gerai išsimiegoję galime visa jėga dirbti dar vieną dieną. Bet kokybiškas miegas mums pasiekiamas ne visada. Kodėl? Štai 5 maisto produktai, kurie jums gali kenkti.


Alkoholiniai gėrimai

Tai, kad alkoholiniai gėrimai kenkia miegui, gali daug ką nustebinti. Juk kai kurie žmonės teigia, kad taurė vyno yra kaip tik tai, kas padeda jiems užmigti. Galbūt, bet alkoholiniai gėrimai taip pat gali paskatinti ir kai kurias miego problemas, pavyzdžiui, apnėją. Alkoholis taip pat dehidratuoja žmogaus organizmą, o kai kuriems žmonėms netgi sukelia nerimą.

Cukrus ir riebalai

Cukrus žmogui yra labai žalingas - ne tik gadina dantis, bet ir didina viršsvorį bei skatina uždegiminius procesus, prisideda prie vėžio vystymosi. Be to, žmonės, kurie suvartoja daugiau cukraus ir sočiųjų riebalų, miega prasčiau - jie dažniau pabunda, o ryte atsikelia ne taip pailsėję.

Kofeinas

Skaitomiausi Naujausi

 

Kofeinas suteikia energijos šuolį, paspartina širdies ritmą ir gali rimtai pakenkti miegui. Skirtingi žmonės į kofeiną reaguoja skirtingai, tačiau jei jūsų miego kokybė staiga pablogėjo ir jūs nežinote kodėl, verta nustoti gerti kofeino gėrimus po 4 valandos vakaro. Prisiminkite, kad kofeino yra ne tik kavoje ir energiniuose gėrimuose, bet ir įvairiuose gaiviuosiuose gėrimuose, arbatoje ir šokolade.

Skrandžio rūgštingumą skatinantis maistas

 

Miegui labiausiai kenkia nepatogumas. Net jei galite užmigti sėdėdamas, kokybiškai taip neišsimiegosite. Lygiai taip pat rėmuo neleis jums kokybiškai išsimiegoti. Venkite maisto, kuris kelia rūgštingumą - itin riebaus, itin aštraus ar rūgštaus maisto.

Riebus, sunkiai virškinamas maistas

Miegas yra skirtas poilsiui, todėl neduokite savo kūnui užduočių. Prieš miegą apskritai nereikėtų valgyti, bet ypač reikėtų vengti to maisto, kuris yra sunkiai virškinamas - riebių, aliejuje keptų patiekalų, raudonos mėsos, įvairių kreminių desertų. Antroje dienos pusėje stenkitės valgyti liesą, lengvai virškinamą maistą.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(12)
(15)
(-3)

Komentarai (2)