Viena paslaptingiausių išgyvenimo istorijų – sušalusi mergina liko gyva esant -30°C: buvo tokia šalta, kad termometras neturėjo tiek rodmenų, o gydytojų adatos lūždavo atsitrenkusios į jos odą (Foto, Video)  ()

Jean Hilliard kūnas šešias valandas šalo esant -30 laipsnių pagal Celsijų oro temperatūrai. Laimei, ji stebuklingai išgyveno.


Jean Hilliard prisimena tik juodumą, užmigimą ir pabudimą. Jai nežinant, gydytojai paskelbė ją medicinos stebuklu, kai ji atsigavo po šešių valandų užšalimo, esant neigiamai temperatūrai.

Iš tiesų, po daugiau kaip 40 metų, stulbinantis šios „žiemojančios moters“ atvejis išlieka medicinos stebuklu.

1980 m. gruodžio 20 d. naktį 19 metų mergina Jean Hilliard kaimo keliu važiavo į tėvų namus Lengbyje, Minesotoje. Pakeliui jos automobilis nuslydo nuo kelio ir įstrigo griovyje.

Užuot laukusi pagalbos, ji nusprendė nueiti keletą kilometrų iki draugo Wally Nelsono (jie buvo pažįstami, nes ji susitikėjo su geriausiu Wally draugu) namų, esant -30°C oro temperatūrai.

Ji  buvo apsirengusi tik švarku, kelnėmis ir kaubojiškais batais. Po valandos ji beveik pasiekė savo draugo namus. Tačiau, kol ji galėjo pasiekti duris, ji apalpo dėl šalčio.

Kitą rytą, šaltyje praleidusi 6 valandas, Jean buvo aptikta sustingusi ir beveik mirusi savo draugo kieme. Dėl jos būklės nė viena jos galūnė nesilankstė ir ji buvo be sąmonės. Nušalimas buvo stiprus visame kūne. Jos kūno temperatūra buvo pavojingai žema. Ji buvo skubiai nuvežta į ligoninę, kur buvo daroma viskas, kad pavyktų išgelbėti jos gyvybę.

 

 

Vis dėlto, medikai neturėjo daug vilčių. Jos oda buvo taip sušalusi, kad jos nepavyko pradurti adatomis – adatos tiesiog lūždavo. Jos kūno temperatūra buvo tokia žema, kad termometras neturėjo tokios žemos skalės. Jos veidas buvo pelenų pilkos spalvos, o akys nereagavo į šviesos pokyčius.

Nors jie suprato, kad ji (tariamai) mirė, medicinos darbuotojai nusprendė palaipsniui sušildyti jos kūną šildymo pagalvėlėmis.

Gydytojai nustatė, kad jos temperatūra buvo +27°C, 10 laipsnių žemiau normos. Galų gale jie užfiksavo silpną 12 dūžių per minutę pulsą.

Iki to ryto Hilliard pabudo nuo vykusių spazmų. Vidurdienį ji kalbėjo nuosekliai, susirūpinusi, ką tėvas gali pagalvoti apie jo automobilio sugadinimą.

Hilliard jautėsi normaliai ir visas išbandymas pasirodė esąs tik atsitiktinis greitis bendrame jos gyvenimo kelyje. „Tarsi užmigau ir prabudau ligoninėje“, - sakė ji. „Aš nemačiau šviesos ar nieko panašaus. Tai buvo kažkoks nusivylimas. Tiek daug žmonių apie tai kalba, o aš nieko nesupratau“.

Skaitomiausi Naujausi

 

Tačiau visiems kitiems Jean Hilliard išgyvenimas buvo stebuklas.

Ką į tai sako mokslas?

Minesotos universiteto daktaras Davidas Plummeris specializuojasi atgaivinanti žmones, kenčiančius nuo hipotermijos – būklės, kai žmogaus kūnas tiesiog išsijungia, nes jam per šalta.

Jis sako, kad per 10 savo karjeros metų yra išnagrinėjęs apie tuziną atvejų, kaip atgaivinti žmogų, kuris buvo visiškai sušalęs.

Tęsinys kitame puslapyje:

(42)
(2)
(40)

Komentarai ()