General Motors“ atšaukia 1,3 mln. automobilių  (6)

JAV automobilių gamybos koncernas „General Motors“ šiandien paskelbė apie 1,3 mln. „Chevrolet“ ir „Pontiac“ modelių atšaukimą Šiaurės Amerikos rinkoje, praneša CNN. Sprendimo atšaukti automobilius priežastimi tapo vairo stiprintuvo defektai. Įtariama, kad Jungtinėse Valstijose dėl šio gedimo įvyko bent 14 avarijų, o vienas žmogus patyrė sužalojimų.

Bendrovė atšaukia 2005-2010 m. pagamintus „Chevrolet Cobalt“, 2007-2010 m. gamybos „Pontiac G5“, skirtus JAV rinkoms, taip pat Kanadoje parduotus 2005-2006 m. „Pontiac Pursuit“ bei 2005-2006 m. nuo konvejerio nuvažiavusius „Pontiac G4“, parduotus Meksikoje.

„General Motors“ sprendimą paskatino 2009 m. sausį pradėtas tyrimas, kuris atskleidė, kad 905 tūkst. JAV rinkai skirtų „Chevrolet Cobalt“ modelių turi problemų dėl vairo stiprintuvo. Paaiškėjo, kad dėl šios bėdos skundėsi daugiau nei 1 100 automobilio pirkėjų.

Kompanijos teigimu, problema atsiranda ne iš karto, su ja daugiausia susiduria automobilių, kurių garantinio aptarnavimo periodas baigėsi, savininkai.

Kartu bendrovės atstovai pabrėžė, jog automobilius su sugedusiais stiprintuvais vis tiek galima vairuoti. Bendrovės sprendimas atšaukti automobilius, pasak „General Motors“ viceprezidento kokybės klausimais Jamie‘io Hresko, skirtas „užtikrinti vartotojų ramybę“.

Šiemet automobilių gamintojus sukrėtė ne vienas masinis modelių atšaukimas. Japonijos koncernas „Toyota“ dėl kilimėlių ir ir greičio pedalo defektų atšaukė per 8 mln. automobilių, beveik 3 tūkst. iš jų – Lietuvoje. Be to, dėl nesaugių oro pagalvių beveik 0,5 mln. modelių, daugiausia iš JAV, šiemet atšaukė „Honda“.

Aut. teisės: delfi.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (6)