Sidnėjaus operos teatrą primenančio kempingo namelio prototipas  (4)

Belgų architektas Axel Enthoven'as sukūrė mobilų kelionių namelį, savo forma primenantį Sidnėjaus (Australija) operos teatrą - iš to kilęs ir pats projekto pavadinimas "Opera". Visas namelis sutelpa į vidutinio dydžio automobilinę priekabą, o jį išskleidus galima naudotis dvejomis lovomis, tualetu, karštu ir šaltu vandeniu, LED apšvietimu ir kompaktine dujine krosnele.

Pats autorius teigia, jog tai yra kažkas tarpinio tarp palapinės, namelio priekaboje bei gyvenamojo furgono. "Opera" leidžia ne tik keliauti ir apsistoti norimose vietovėse, tačiau tuo pat metu leidžia mėgautis ir šiokia tokia prabanga - vyno minibaru, automatiniu kavos paruošimo aparatu, oro šildytuvu ir uždara tikmedžio veranda. Ši moderni ilgalaikiam apsistojimui tinkama palapinė vienu metu suteikia ir jaukių namų, ir stovyklavimo palapinėje jausmą. "Opera" pirmą kartą bus pristatyta "Design at Work" prekybos mugėje, kuri vyks Kortrijk mieste Belgijoje gruodžio 8-10 dienomis.

Šiuo metu užbaigiami pirmieji "Opera" modeliai, kurių gamyba vykdoma Nyderlandų mieste Geldrop. Gaminiai surenkami išskirtinai rankomis, naudojamos tik aukščiausios kokybės medžiagos - kietmedis, nerūdijantis plienas ir oda. Namelio matmenys primena savotišką magiją. Jis atidaromas ir išskleidžiamas iki pilno dydžio naudojant elektrinius mechanizmus per 5 minutes ir nenaudojant jokių paprastoms palapinėms įprastų tvirtinimo smeigtukų ar įtempiamų virvių. Pastatyta "rezidencija" yra 7m ilgio, daugiau kaip 3m pločio ir 3.5m aukščio. Viduje gausu komforto įrangos: dvi elektriškai reguliuojamos lovos gali būti sujungtos paspaudus vos vieną mygtuką, galima naudotis tiek šaltu, tiek karštu vandeniu, tualete įrengtas keraminis unitazas ir t.t. 2010 metais planuojama pagaminti labai nedidelę komercinę "Opera" namelių seriją.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (4)