Kinijos hakeriai įsilaužė į Indijos kompiuterinius tinklus  (15)

Kanadiečių tyrėjai nustatė, kad Kinijos hakerių grupuotė aštuonių mėnesių bėgyje vogė duomenis iš Indijos vyriausybinių kompiuterių. Toronto universiteto specialistams pavyko ne tik nustatyti, kokių duomenų kopijos buvo pagrobtos, bet ir pamatyti jas savo akimis.


Tarp jų daugybė slaptų dokumentų, susijusių su kai kurių Indijos valstijų specialiųjų tarnybų darbu, diplomatinis susirašinėjimas su Vakarų Afrika, Rusija ir Artimaisiais Rytais dėl priešraketinių gynybos sistemų. Hakeriai taip pat gavo duomenis apie NATO karių judėjimo maršrutus Afganistane, - tarsi norėdami parodyti, kad ši kompiuterinio saugumo „skylė“ daro pažeidžiamas ir kitas valstybes.

Ši hakerių grupuotė, sutartinai vadinama „Shadow Network“, bazuojasi Sičuano provincijoje. Žvelgiant į jos tikslus ir veiklos mąstą, galima manyti, kad hakerius neoficialiai palaiko Pekinas. Specialistų teigimu, tai visai ne tie žmonės, kurie atakavo „Google“ serverius. Hakerių paieškos prasidėjo tada, kai kovą Indijos ryšių ministras Sačinas Pilotas paskelbė, kad vyriausybės kompiuteriniai tinklai buvo atakuoti iš Kinijos.

Su specialistų ataskaita galima susipažinti čia.

(0)
(0)
(0)

Komentarai (15)