„Mitsubishi“ prezidentas: iki 2012 m. elektromobilių kaina sumažės perpus  (4)

Per ateinančius dvejus metus elektromobilių kaina sumažės perpus. Šį savo įsitikinimą automobilių gamintojo „Mitsubishi“ prezidentas Osamu Masuko pabrėžė pranešdamas, kad kitą mėnesį Australijoje bus pradėta prekiauti pirmaisiais šio gamintojo elektra varomais automobiliais.


Pastaruosius keletą mėnesių elektromobilis „i-MiEV“ buvo išbandomas Australijoje. O.Masuko akcentavo, kad bendrovė „Mitsubishi“ siekia įsitvirtinti tarp automobilių gamintojų kaip lyderė teikianti Australijai elektra varomas transporto priemones.

Pirmąją siuntą į Australiją sudarys 40 „i-MiEV“ automobilių, kuriuos bus galima trejus metus nuomotis už 1740 JAV dolerių (apie 4882 litus) per mėnesį, o pasibaigus šiam terminui elektromobilius bus galima sugrąžinti bendrovei „Mitsubishi“. Pastarosios vadovas taip pat akcentavo, kad nepaisant didelės „i-MiEV“ kainos – 62 tūkst. 640 JAV dolerių (apie 175 tūkst. 761 litų), šis elektromobilis sulaukė daug dėmesio iš Australijos valdžios institucijų, verslo atstovų ir pavienių individų.

„Mitsubishi“ tikisi, kad elektromobilių ir hibridų paklausa per ateinančius kelis metus akivaizdžiai išaugs. Bendrovės įsitikinimu, iki šio dešimtmečio pabaigos aplinkai draugiškos transporto priemonės turėtų sudaryti daugiau nei 20 proc. pasaulinės automobilių rinkos.

Pati bendrovė tikisi iki 2012 m. „i-MiEV“ gamybą padidinti keturis kartus – iki 40 tūkst. vienetų. O.Masuko nuomone, išaugę elektromobilių gamybos mastai lems ir žymų jų kainos sumažėjimą. Tačiau „Mitsubishi“ prezidentas taip pat akcentavo, kad labai svarbu, kad valstybės prisidėtų prie šios technologijos vystymo, kuri vis dar yra pradinėse kūrimo stadijose.

Japonijoje, kurios valdžia teikia subsidijas elektromobiliams, „i-MiEV“ kainuoja apie 52 tūkst. JAV dolerių (apie 145 tūkst. litų). Subsidijos elektromobiliams taip pat teikiamos ir Jungtinių Valstijų, Europos ir kitose rinkose. Australijoje jos nenumatytos. Tačiau federalinė valdžia įsipareigojo įsigyti tris „i-MiEV“ elektromobilius.

Australijos valdžios atstovai įsitikinę, kad šalies gyventojams, kasdien nuvažiuojantiems iki 100 kilometrų, elektromobiliai yra puikus pasirinkimas. Anot jų, Australijos rinka pasiruošusi priimti elektra varomas transporto priemones.

Aut. teisės: Emobility
Emobility
(0)
(0)
(0)

Komentarai (4)

Susijusios žymos: