Už „DDoS“ atakas Vokietijoje gresia 10 metų nelaisvės  (6)

Vokietijos teismas pripažino interneto svetainių blokavimą tyčinėmis perteklinių užklausų perkrovomis (vadinamosios paskirstytosios atsisakymo aptarnauti atakos, angl. DDoS) kriminaliniu nusikaltimu, pranešė „Der Spiegel“.


Diuseldorfo žemės teismas priėmė sprendimą už „DDoS“ atakas prieš serverius bausti laisvės atėmimo bausmėmis iki 10 metų, sakoma pranešime. Šis teismas nagrinėjo prieš lažybų tarpininkų interneto svetaines surengtas „DDoS“ atakas. Buvo įrodyta, kad kaltinamasis šantažavo lažybų tarpininkus, reikalaudamas susimokėti už tai, kad serveriuose Rusijoje laikomos jų interneto svetainės galėtų išvengti jų darbą paralyžiuojančių atakų.

Pranešama, kad 3 bendrovės iš 6 sutiko sumokėti šantažuotojui, o likusios atsisakė. Po to prieš jų svetaines buvo surengtos „DDoS“ atakos, dėl kurių jos kurį laiką buvo nebepasiekiamos. Bendra dėl šių išpuolių patirta žala buvo įvertinta šimtais tūkstančių eurų.

Diuseldorfo žemės teismas kaltinamąjį pripažino kaltu ne tik dėl šantažo, bet ir dėl kompiuterių technikos sabotažo (303b Vokietijos Kriminalinio kodekso straipsnis). Skelbiama, kad tai vienas pirmųjų atvejų, kai teismas Vokietijoje skyrė bausmę už „DDoS“ atakų vykdymą.

Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (6)