Vilkikai neklausys išgėrusių vairuotojų  (0)

Vilkikuose gali būti įrengti alkotesteriai, kurie neleis pradėti kelionės, jei vairuotojas bus neblaivus. Tokia galimybė yra numatyta įstatymo projekte dėl kelių eismo priemonių saugumo pagerinimo. Įstatymą dar turi priimti Europos Parlamentas.

„Alcolocks“ – aparatas, kuris blokuoja transporto priemonės variklį, jei vairuotojo kvapas atskleidžia, kad jo kraujyje yra per daug alkoholio. Prancūzijoje ir Belgijoje tolimųjų reisų vairuotojai, kurie buvo nubausti už vairavimą išgėrus, turi įsigyti „Alcolock“ savo sąskaita arba jiems taikomas ilgesnis draudimas vairuoti transporto priemonę.

Pasiūlymas būtų taikomas keleivių vežimo tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais vairuotojams. Tai viena iš priemonių, kuri turėtų padėti siekti užsibrėžto tikslo – iki 2020 m. per pusę sumažinti mirčių kiekį Europos keliuose.

Yra ir daugiau pasiūlymų: 30 km /h greičio ribos nustatymas gyvenamuosiuose rajonuose; asmenims, neturintiems 2 metų stažo ar dirbantiems vairuotojo darbą neleisti vairuoti transporto priemonės, jei kraujyje yra bent kažkiek alkoholio.

Europos Parlamento skaičiavimais, kasmet Europoje dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio žūsta mažiausiai 10 tūkst. žmonių, 200 tūkst. patenka į ligonines dėl rimtų sužalojimų. Dar 700 tūkst. patenka į ligonines dėl mažesnių sužalojimų. Alkoholio sukeltos avarijos tiesiogiai paveikia apie vieną milijoną Europos gyventojų.

Aut. teisės: Cargonews.lt
Cargonews.lt
Autoriai: Vytautas Kleinauskas

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)