Keliaukime… debesimis!  (10)

Niujorke dirbantis portugalų dizaineris Tjago Barošas (Tiago Barros) siūlo atgaivinti prieš šimtmetį ir anksčiau vyravusią keliavimo sampratą – kai į kelią išsiruošiama neturint tikslo skubėti ir pasiekti konkrečią vietovę. „Kodėl turime keliauti būtinai tik strimgalviais? Kodėl visada reikia žinoti, kur keliauji? Viskas numatyta iki smulkmenų, ir visi visur skuba kone griūdami. Ar ne laikas peržiūrėti pačią keliavimo sampratą ir tiesiog mėgautis pačiu keliavimo procesu?“- klausia įspūdingos idėjos autorius.

Jo projektas pavadintas „Plaukiančiu debesimi“ (angl. – „Passing Cloud“). Tai – plieninė konstrukcija, kurios viduje sumontuoti oro balionai, o visus juos gaubia nailoninė medžiaga. Panašu į dirižablį, tačiau savo forma labiau primena futuristinį debesį. Beje, ne kitaip ši konstrukcija elgiasi ir ore: „Plaukiantis debesis“ sklendžia vėjo greičiu ir kryptimi. Kadangi transporto priemonė juda ne greičiau ir ne lėčiau už vėją, vėjo gūsių keleiviai nejaučia – būtent tai ir sukuria „plaukiojimo debesimi“ iliuziją. Pagal T. Barošo sumanymą, keleiviai turėtų galimybę keliauti ne „debesyje“ ar po juo, o ant jo. Užkopti ant debesies skliautų būtų galima sustojimų metu, laiptais, o konstrukcijai sklendžiant – tiesiog sėdėti ant dangumi nešančių balionų. „Tokios kelionės būtų unikalios, – įsitikinęs idėjos autorius. – Tarsi plaukiotum atmosferoje – atviroje erdvėje, ant debesies! Maža to, nežinai, kur (likimo) vėjai tave nuneš. Be to, tai – visiškai inovatyvi ir ekologiška transporto priemonė. Čia nereikia nei plieninių bėgių, nei betono ar asfalto magistralių. Potencialiai „Plaukiantys debesys“ galėtų skrajoti po visą pasaulį ir praktiškai nemokamai – tokį transportą stumtų vėjas.“

Gali skambėti keistai, tačiau „Plaukiančio debesies“ koncepciją autorius pateikė į Van Aleno instituto organizuojamą kūrybinį konkursą „Life at the Speed of Rail“, kurio dalyviai siūlė savo idėjas greitaeigių traukinių eismo sistemos plėtotei. Ko gero, nieko stebėtino, jog laureatų gretose T. Barošo pavardės nebuvo. Tačiau dizainerio idėja nepastebėta tikriausia neliko.

Parengė Saulius Žukauskas,sauliuszukauskas01@gmail.com

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (10)