Naujos kartos Kalašnikovo automato kūrimo darbai artėja į pabaigą  (15)

Rusijos ginklų įmonė „Ižmaš“ baigia sukurti penktos kartos automatą, kuris projektiniuose dokumentuose vadinamas AK-12. Apie tai naujienų agentūrai ITAR-TASS pareiškė oficialus įmonės atstovas Michailas Valovas.


„Rusijos gynybos ministerija šio automato neužsakė. Tai pačios gamyklos iniciatyva“, – sakė M.Valovas.

Išskirtinis naujojo automato bruožas tas, kad juo patogiai naudotis galės ir kairiarankiai. Skelbiama, kad AK-12 bus labiau ergonomiškas ir komplektuojamas su šiuolaikiniais taikikliais, kokybiškesniu vamzdžiu, „švelnia“ automatika, taip pat iš jo bus galima šaudyti įvairaus tipo šoviniais. Prie jo taip pat bus galima primontuoti povamzdinį granatsvaidžio įtaisą.

Kaip skelbiama bendrovės „Ižmaš“ interneto svetainėje, kuriant AK-12, atkartojami ankstesnių kartų Kalašnikovo automatų konstrukcijos principai.

Šių metų liepą laikinasis „Ižmaš“ generalinis direktorius Maksimas Kuziukas pareiškė, kad naujasis automatas bus sudarytas iš modulių, o dėl to su juo bus galima naudoti įvairius papildomus įrenginius. Pirmąjį naujojo ginklo pavyzdį Rusijos kariškiams planuota pademonstruoti 2011 metų pabaigoje.

Lapkričio 25 dieną laikraštis „Izvestija“, remdamasis šaltiniu „Ižmaš“ gamykloje, rašė, kad AK-12 bus panašus į ankstesnius Kalašnikovo automatus – bus išlaikyta lenkta šovinių dėtuvės forma, išliks atpažįstama ir kitų ginklo detalių išvaizda.

Automato dėtuvė talpins 60 šovinių. Pabrėžiama, kad juo šaudantis karys visas pagrindines operacijas – perjungti saugiklį, keisti šovinių dėtuves ir užtraukti užraktą – galės atlikti viena ranka.

Aut. teisės: 15min.lt
(2)
(1)
(1)

Komentarai (15)

Susijusios žymos: